Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Floating

Od konce roku 2016 již floating V TŘEBOŇSKÝCH LÁZNÍCH NENÍ V NABÍDCE. Byl zrušen. Děkujeme za pochopení.


Floating je bezesporu jedním z největších objevů zaměřených na relaxaci těla. Vynálezcem floatingu je americký doktor J. Lilly, který první floatingový tank dal postavit již v polovině 20. století.

V počátcích bylo toto zařízení využíváno kosmonauty a vrcholovými sportovci pro získání a udržení všestranné kondice.

Charakteristika floatingu

Jednou větou lze floating charakterizovat jako pobyt ve vaně, která je naplněna teplou vodou s vysokou salinitou. Floatační vana bývá vejčitého tvaru a obsahuje zpravidla 550 litrů vody, ve kterých je rozpuštěno na 350 kg soli z Mrtvého moře. Vysoká koncentrace soli navozuje pocit beztížného stavu a příjemná teplota vody, která bývá zpravidla kolem 36 °C, vyzývá k tomu, abyste se jen pohodlně položili a nechali se nerušeně nadnášet.

Účinek zvyšují vířivé trysky vestavěné do dna a po obvodu zařízení. Proceduru zpravidla provází příjemná relaxační hudba.

Účinky floatingu

Při aplikaci dochází ke zvýšenému prokrvení kůže a podkožních vrstev, díky slanému prostředí se celý organismus pročisťuje a uvolňuje. Významný je i relaxační a uklidňující účinek na nervový systém.

Floating však nemá pouze uklidňující účinky, ale slouží také k léčbě některých specifických neduhů. Jsou to zejména minerály, které jsou obsaženy v teplém koupelovém roztoku a mají pozitivní vliv při léčbě kožních onemocnění. Pobyt ve floatingovém vajíčku se doporučuje například při léčbě atopických ekzémů či lupénky. Díky přítomnosti velkého množství solí se kůže zvláční a zpomalí se tím i její stárnutí.

K dalšímu oboru medicíny, kde je floating často využíván, patří léčba a prevence nemocí pohybového ústrojí. Při pocitu stavu beztíže, kdy je tělo nadlehčováno, dojde k uvolnění ztuhlých svalů a kloubů. Prostředí floatace usnadňuje navrácení pohyblivosti pohybového aparátu a pomáhá k utlumení bolesti.

V neposlední řadě se floatingových procedur využívá k podpůrné léčbě pacientů s depresivními stavy, stavy úzkosti, migrénou či chronickým únavovým syndromem.

Dnes je floating nabízen nejen jako procedura, ale nabízí ho běžně i fitness i wellness centra jako svou regenerační či relaxační proceduru. Samotná koupel trvá od 30 do 60 minut a splňuje přísné hygienické podmínky, neboť voda neustále proudí přes systém několika filtrů a bývá prozařována ultrafialovým světlem.

V případě jakýchkoliv pochybností či vážnějších zdravotních problémů se doporučuje konzultovat vhodnost použití floatingu s lékařem.

Procedura Floating v lázních Třeboň

V lázeňském městě Třeboň je procedura floating v nabídce wellnescentra Aqua Viva, který je součástí lázeňského komplexu Lázně Aurora.

Komentáře
Celkem 5 komentářů, poslední přidán 06.11. 2011 19:55

Alena Hrstková 28.01. 2010 20:19 Odpovědět
Prosím, jaká je vhodnost floatingu pro malé děti? Děkuji za názor. A.H.
M.Kubíček 15.03. 2010 15:19 Odpovědět
U nás (penzion na Vysočině) malé děti do floatingu chodí a ty nejmenší (3 roky) v doprovodu jednoho z rodičů.
Kontakt v redakci.
Tereza Broučková 18.08. 2011 19:31 Odpovědět
Dobrý den
Ráda bych se zeptala zda je možné navštívit floating i v těhotenství.
Předem děkuji
Marie Košinova 20.08. 2011 10:57 Odpovědět
Dobrý den, obecně je floating pro těhotné ženy vhodný; např.při bolestech v kříži ve floatingu dochází k velké úlevě. Nejen složení vody, beztížný stav, ale i teplota, která je podobná teplotě lidského těla, pomáhá při uvolnění vazů a svalů, které bývají právě v těhotenství velmi zatížené.
Přesto doporučujeme poradu se svým lékařem a zvážení celkového zdravotního stavu.
Iva 06.11. 2011 19:55 Odpovědět
Dobrý den,chtěla bych pro přítele formou dárkového poukazu pořídil floating v Opavě či Ostravě.Sehnala bych tip dle zkušeností kde je to opravdu fájn a příjemné ?

Konec výpisu článku Floating, id: 6201 , rubrika: Archiv článků
Kategorie: , zveřejněn: 27.03.2009
Autor: Marie Košinová