Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Dovolená v Třeboni, na Třeboňsku

Brouzdáte po internetu a brali byste nějaký tip na dovolenou 2015? Zajímáte se o sice menší, ale atraktivní destinace cestovního ruchu v Česku? Chcete strávit s dětmi prázdniny v pohodové české vesničce?

A co byste řekli na dovolenou ve městě, kde i při bohatém kulturním vyžití budete – trochu s nadsázkou – jednou nohou v jihočeské kouzelné přírodě?

Vítejte na Třeboňsku(cz).

Právě jste na nejnavštěvovanějším turistickém a informačním portále o Třeboňsku. Chceme Vám představit Třeboňsko jako oblast která stojí za to stát se místem Vaší letošní dovolené.

Pár slov úvodem: Největším městem Třeboňska je Třeboň (cca 6 tisíc obyvatel), ležící uprostřed CHKO Třeboňsko. Nejbližšími většími městy je okresní město Jindřichův Hradec (30 km) a krajské město České Budějovice (24 km). Kolem Třeboně se rozlévá více jak 500 rybníků, které jsou propojené Lužnicí, Nežárkou, Novou řekou, Zlatou Stokou. V Třeboni je nejen několik architektonických skvostů (zámek, hrobka Schwarzenbergů, kostel a klášter), ale i řada menších turistických zajímavostí a památek. V Třeboni jsou dvoje městské lázně, které kromě komplexní léčby poskytují wellness služby a bazénový komplex. Třeboň je mj. držitelem ocenění Historické město roku, Nejlepší lázeňské místo, Nejbezpečnější měs­to…

Proč Třeboň, Třeboňsko?

Častým důvodem volby dovolené na Třeboňsku je fakt, že destinace Třeboňsko je označována jako ráj pro milovníky přírody, cyklisty, rybáře, houbaře, gurmány, koupání v přírodě. V neposlední řadě při volbě hraje roli i velké množství kulturních akcí (Kalendář kulturních a sportovních akci).

Více v článku Třináct důvodů proč jet na Třeboňsko.

Kde se na Třeboňsku ubytovat?

V Třeboni a na Třeboňsku je poměrně hodně ubytovacích zařízení, většinou určené pro páry, rodiny a menší skupiny přátel; se zařízenou kuchyňkou a samozřejmostí bývá i bezpečná úschovna Vašich kol.

Své ubytování si sami vyberte v naší rubrice Ubytování a služby, a nebo nás můžete oslovit prostřednictvím služby Zadejte požadavek. Výhodou této služby je pultovní cena a jistota, že dostanete tip na námi ověřené ubytování.

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 2 komentáře, poslední přidán 08.06. 2015 09:04

bronislav sikora 09.03. 2015 19:10 Odpovědět
dovolená v Třeboni je srdcová záležitost, letos tam zase nebudeme chybět.
Iveta 08.06. 2015 09:04 Odpovědět
My jsme spíše na hory, takže se musím přiznat, že jižní Čechy jsme zatím celkem vynechávali, ale co tak o tom vašem kraji čtu, čím dál více mě láká. Myslím, že uchození už jsme dost, upracovaní také, takže si docela živě umím představit, sednou si někde k rybníku, nebo se vydat procházkou po určitě krásné rovinaté krajině a jen se kochat. Ach, co bych za to dala. Alespoň 3 dny u vás. Musím to doma prokonzultovat. Sice už máme dovolenou naplánovanou, ale snad si ještě nějaký ten den najdeme, třeba na podzim. Jediné, co mě moc netěší, je vzdálenost. Když jsem se dívala na teroplan.cz tak vlaky a autobusy to vychází od nás nějakých 8 hodin,takže asi jedině autem, to by měly být cca 4 hodinky… Tak uvidíme. Pokud to nezvládneme letos, tak příští rok určitě. Snad hned z kraje jara :), ať náš syn vidí, kde se pasou ty koně, když už o tom pořád zpíváme :)

Konec výpisu článku Dovolená v Třeboni, na Třeboňsku, id: 9632 , rubrika: Třeboň
Kategorie: , zveřejněn: 1.07.2016
Autor: Marie Košinová