Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Prodloužený květnový víkend na Třeboňsku

Květnové státní svátky nám některé roky dávají jedinečnou příležitost dopřát si odpočinek a prodloužený jarní víkend. V roce 2018 vychází oba svátky na úterý, a proto se nám přímo nabízí příležitost vzít si v pondělí volno a užít si čtyři dny volna. Jak s tímto volnem naložit? Co tak zamknout byt či dům a dopřát si jarní dny v probouzející se jihočeské přírodě?  

Rozhodnete-li se za tímto účelem pobýt na Třeboňsku, nebudete zklamáni. Neváhejte však s vyhledáním ubytování; i přes velkou nabídku a kapacitu ubytování, může být to „vaše“ už zítra obsazené.

Víkend 5. - 8. 5. 2018 na Třeboňsku

Budete-li chtít přijet do Třeboně na tento  květnový víkend, můžete mít problém s hledáním volného ubytování, neboť město právě hostí Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm, a proto bude - jako vždy o tomto festivalu -  „praskat ve švech“.

V roce 2018 bude Anifilm od 1. do neděle 6. května, a tak je také možné, že mnozí ubytovatelé dají přednost právě lidem, kteří přijedou na více dní. Nenechte proto nic náhodě a začněte se po ubytování rozhlížet už dnes.

Nabízí se i jiná varianta: přijet v neděli 6. kdy  budou festivaloví hosté a návštěvníci odjíždět a zanechají  krásnou jarní Třeboň prázdnou, a užít si ji do úterý.

Kam za kulturou?

Výzva k prvním jarním kilomentrům na kole či pěšky

Víkend tradičně nabízí bohaté kulturní vyžití, a květnové počasí už většinou slibuje i slušné počasí na cyklovýlety.

Třeboňsko je – dá se říci – jedna velká síť cyklostezek, a proto ať budete ubytováni kdekoliv v Třeboni či na Třeboňsku, neměl by být problém sednout na kolo a dát si pár desítek (jsme přece na rovině!) jarních kiláků.

Kulturní tipy - pozvánky:

Tipy na výstavy a prohlídky probíhající v tomto termínu naleznete v našem denně aktualizovaném Kalendáři všech kulturních akcí Třeboně a Třeboňska.

Nabídka ubytování o druhém květnovém víkendu 2018

Nabízíme tipy na volné ubytovací kapacity v Třeboni a na Třeboňsku na druhý květnový víkend.

Penzion Vratislavský dům

Nabídka pohodlného ubytování v historickém centru města Třeboně v penzionu, který se nachází v historické budově Vratislavského domu.

Penzion u Třeboně

Ubytování v Třeboni Břilicích ve 2-3lůžkových pokojích s přísl. a 5lůžkových apartmánech s dvěma ložnicemi. Venkovní posezení, gril, snídaně.

Relax Park Třeboň

Ubytování v apartmánovém komplexu Relax Park Třeboň, jen několik kroků od Aurory. V nabídce dvou až čtyřlůžkové apartmány.

Penzion u Radnice

Ubytování ve dvou až pětilůžkových pokojích v centru Lomnice nad Lužnicí. Každý pokoj s vlastním soc. zařízením. Bezbariérový 4-lůžkový pokoj.

Ubytování U Studny

Penzion v klidné části Třeboně, kousek od centra i od Aurory. K dispozici dva 4- a jeden 2-lůžkový pokoj, s vl. soc. zař. Pergola, pro děti zázemí.

 

Zobrazit ubytování o druhém květnovém víkendu

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Prodloužený květnový víkend na Třeboňsku, id: 10081 , rubrika: Ubytování
Kategorie: , zveřejněn: 11.04.2018
Autor: Marie Košinová