Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Louka u Zlaté stoky - Třeboň

Louka u Zlaté stoky se nachází v Třeboni v tzv. areálu Pod Světem, kterým je označován prostor od Zlaté stoky směrem k hrázi rybníka Svět s domy Novohradská 223 (bývalá Rybářská bašta) a 224 (tzv. Pěšárna); je přístupná účelovou komunikací.

Louka u Zlaté stoky - společenské akce, taneční večery

Na Louce u Zlaté stoky je  posezení s kapacitou 250 míst; většina míst je krytých. Navazuje na ně pódium, taneční parket a zařízení pro gastronomii, včetně grilu, rožně, udírny.

V areálu se pořádají různé akce pro veřejnost. Nejvýznamnější jsou každoroční Rybářské slavnosti,; zájem je i o  Znovínské vinobraní, Burčákové víkendy, Pálení čarodějnic, Svatomartínské slavnosti. 

Celoročně jsou na programu večery s živou hudbou (v zimě či v případě nepříznivého počasí se konají v Pěšárně). 

Louka pro děti

Na Louce je moderní hřiště pro děti (skluzavka, pískoviště, houpačky, prolézačky), které je k dispozici pro všechny děti. Zvláště využité bývá  hřiště  při dětských akcích -  viz fotogalerie Dětský den 2015,.

V době, kdy má Vinotéka Radka či Pěšárna otevřeno a je příznivé počasí, je možno Louku u Zlaté stoky volně využít jako venkovní posezení nebo pro pobyt s dětmi, které si mohou volně hrát na dětském hřišti.  V případě nepřízni lze využít v Pěšárně dětský koutek Pěšáček.

Na louce jsou také od r. 2015  nainstalovány a volně přístupné venkovní posilovací stroje.

V areálu se dále nachází jezírko s okrasnými rybami a od jara do podzimu jsou v ohradě v rohu louky ustájeny dvě mladé kozičky z kozí bio farmy DoRa – Dvůr Ratibořice.

Gastronomie na Louce

Při akcích na Louce se podávají stáčená znovínská vína, třeboňské pivo, točené limo MONA ze Znojma, Prima zmrzlina. Je zde možno grilovat, udit, opékat sele i posedět u táboráku, na objednávku i pro uzavřené skupiny. V září a někdy i v říjnu je v nabídce i burčák ze Znovínu Znojmo.

Na louce roste unikátní Rachytník řešetlákový.


Areál Louky u Zlaté stoky je možné si pronajmout na pořádání různých kulturních a společenských akcí, a to jak pro veřejnost, tak pro uzavřené společnosti.

Galerie
rozbalit galerii
Mapa
sbalit mapu
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Louka u Zlaté stoky - Třeboň, id: 9223 , rubrika: Třeboň
Kategorie: , zveřejněn: 1.01.2018
Autor: Marie Košinová