Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Téma Anifilmu 2018: 3D animace; Jména porotců - Newsletter 3/2018

Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm 2018, který bude v Třeboni  ve dnech 1. – 6. května 2018, vydal v březnu 2018 nový newsletter informující o nabídce zvýhodněné akreditace 2018 a o dalších aktivitách a novinkách k blížícímu se festivalu 2018.

Jako mediální partner festivalu vám veškeré zprávy z Newsletteru předkládáme:

Zvýhodněné akreditace lze koupit už jen do konce března

Pokud se chystáte na Anifilm, pak máte posledních pár dní na pořízení akreditace za zvýhodněnou cenu, a to téměř o čtvrtinu levněji než během festivalu. 

Poznejte se s letošními porotci!

O vítězích z mezinárodní soutěže rozhodnou i letos porotci, a jako vždy to budou významní představitelé z oboru. Anifilm má široký záběr soutěžních kategorií, proto jsou tříčlenné poroty hned čtyři

Celovečerní filmy

  • O vítězi v kategorii celovečerních filmů budou rozhodovat animátor Elie Chapuis ze Švýcarska, který se podílel na filmech Fantastický pan LišákMůj život Cuketky a nedávno též na Psím ostrově, Američanka Robin Cooper, která působila mimo jiné v proslulém studiu Pixar na pozici Art Designer a dále francouzský producent a spolupracovník Wese Andersona Ben Adler.

Krátké a studfenstké filmy

  • Osud krátkých a studentských soutěžních filmů budou mít letos v rukou maďarská producentka Brigitta Iványi-Bitter, stojící za svéráznou sérií Candide, dále proslulý režisér Chris Landreth, oceněný Oscarem za film Ryan a specializující se na CGI animaci. Na tu je zaměřený i třetí člen poroty, český režisér Libor Pixa, tvůrce úspěšných autorských i zakázkových filmů.

Nenarativní / abstraktní animace a videoklipy

  • Vítězné filmy vyberou režisér zcela originálních CGI filmů Faiyaz Jafri z USA, česká publicistka a teoretička Kamila Boháčková a mezinárodně proslulý režisér nenarativních animací a tvůrce instalací Boris Labbé, původem z Francie.

Mezinárodní soutěž nezávislých počítačových her

  • V porotě zasedne Ricky Haggett (Hollow Ponds), vývojář her jako Loot Rascals nebo HohokumLuke Whittaker (State of Play), tvůrce her Lumino CityKAMI nebo INKS. Za českou stranu to bude Vojtěch Vaněk ze studia Paperash studio, které vyvíjelo úspěšnou hru Dark Train.

A ani letos nebudou festivaloví návštěvníci ochuzeni o porotcovské programy. Každý z výše zmíněných se už těší, jak bude předávat své zkušenosti na třeboňských workshopech, přednáškách, komentovaných projekcích či masterclassech.

Téma festivalu: Proč 3D animace?

Trojrozměrná počítačová animace je přístup, který je mezi animačními technikami nejmladší. Její dominance, zvláště v oblasti celovečerní tvorby, ale v současné době ostatní přístupy zastiňuje. Je to zároveň technika, jež napomohla tomu, že animovaný film je nejpopulárnější ve své historii. 

Zeširoka pojatý filmový program Anifilmu 2018 v několika specializovaných blocích připomene více než 30letou historii této techniky.

Zdaleka ale nepůjde jen o filmový program. Na možnosti i limity techniky a estetický vývoj, kterým prošla, poukáže i program složený z přednášek a prezentací a programy už zmiňovaných porotců.

Rozsáhlejší masterclass pak povedou uznávaní specialisti na 3D CGI Chris Landreth a Faiyaz Jafri. Druhý jmenovaný nabídne účastníkům festivalu i speciální workshop (hlaste se, místa ubývají!). Svůj specifický přístup k technice navíc poodhalí i jeden člen znamenitého nizozemského tria Job, Joris & Mariake (které má za sebou takové festivalové hity, jako jsou Mute či Single LifeJob Roggeveen nebo Nikita Diakur s revolučním filmem Ugly. Zasvěcený pohled na to nejslavnější studio a techniku, která ho proslavila, nabídne animátor Rich Quade. V Pixar Animation Studios pracoval od začátku 90. let.


Další témata tiskové zprávy 3/2018:

  • Poslední šance přihlásit se na Animarket a Game Day
  • Anifilm připravil soutěž s ANOMALIÍ

Čtěte celou tiskovou zprávu Newsletter březen 2018.

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Téma Anifilmu 2018: 3D animace; Jména porotců - Newsletter 3/2018, id: 11662 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 26.03.2018
Autor: Marie Košinová