Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

21. ročník festivalu Okolo Třeboně se blíží! - TZ

Pořadatel jednoho z nejstarších multižánrového hudebního festivalu v Česku akce OKOLO TŘEBONĚ vydal u říležitosti blížícího se 21. ročníku tiskovou zprávu.

PRO DÁRKY (NEJEN HUDEBNÍ) DO TŘEBONĚ!

21. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO MULTIŽÁNROVÉHO FESTIVALU OKOLO TŘEBONĚ SE BLÍŽÍ!

TŘEBOŇ 29. 6. – 1. 7. 2012

Třeboň, 12. června 2012 – Tradiční přivítání prázdnin a letos i letní Vánoce přinese svým návštěvníkům 21. ročník festivalu Okolo Třeboně. Organizátoři připravili opět víkend plný hudebních, divadelních, literárních a dalších vystoupení, včetně bohatého doprovodného programu.

Okolo Třeboně 2012Letošní novinkou bude rozšíření festivalu do více lokalit v historické části města Třeboně, a to především do zámeckého parku. Tam se nově přesune také soutěžní scéna Houpací kůň, která zároveň mění svůj formát. Finalisté soutěže budou nově tři – prvního vybrali dramaturgové a je jím kapela Bezefšeho. Druhý finalista vzejde z diváckého hlasování před festivalem, a to formou SMS. Třetí finalista přijíždí z partnerského festivalu Táborský koktejl, kde diváci vybrali Duo Chance.

Vítěze Houpacího koně zvolí 30. června opět publikum. Zároveň na scéně Houpacího koně proběhnou letos také nesoutěžní recitály kapel, které vyberou dramaturgové. Vedle skleněného Houpacího koně získá vítězná kapela možnost vystoupit v samostatném recitálu 30. června na hlavní scéně během večerního programu a na Okolo se vrátí i příští rok. Dále získá finanční o věcné dárky od pořadatelů i partnerů festivalu. „Myslím, že letos je nabídka pro mladé kapely opravdu lákavá,“ řekl dnes ředitel a dramaturg festivalu Pavel Barnáš.

Tradičně bohatý a žánrově pestrý je i program festivalu. Vedle festivalové klasiky – Divadla Járy Cimrmana – se můžeme těšit i na hudební hody. V pátek nasadí rychlé festivalové tempo od 17.00 hodin na Masarykově náměstí bubenická show kapely Wild stick a od 18.00 hodin na zámeckém nádvoří dále vystoupí My3.avi, Pub Animals, Jaroslav Uhlíř s kapelou a Sto zvířat.

Sobotní program v zámecké zahradě začne už v 11.00 hodin. Spolu s již zmíněnou scénou Houpacího koně zde diváci uvidí Děsně fajn a Pánskou šatnu. Připraveno je také autorské čtení na téma „Politická detektivka“, v rámci kterého vystoupí David Jan Žák s knihou Návrat krále Šumavy a Michal Viewegh s novinkou Mafie v Praze. Od 13.00 hodin se bude na Masarykově náměstí sportovat – jako obvykle se pojede na kolech Okolo Třeboně a s kufrem a v zimníku se bude běhat se vzpomínkou na Járu Cimrmana a cimrmanology, kteří už s námi nejsou.

V sobotu večer, opět od 18.00 hodin, vypuknou pravé české romantické Vánoce, jen o půl roku dříve. „Ne, že bychom pověrčivě věřili na ty konce světa, co mají letos nastat, ale jistota je jistota a tak si Vánoce dáme radši v předstihu,“ řekl Pavel Barnáš. Co by to od loňska bylo za Vánoce bez Půlnoční od Václava Neckáře? K němu se připojí i nejznámější jihočeská seskupení, která se na pódiu potkávají velmi často právě na vánočních koncertech (Epy-de-mye, Třeboňští Pištci, Nezmaři a Žalman a přátelé).

V neděli opět v 11.00 hodin začneme v zámeckém parku divadelním představením pro děti Noemova archa divadelního souboru Divadlo V pytli Petra Stolaře. Odpoledne proběhne tradiční sraz přátel plavek a là Rozmarné léto na pláži Ostende a večer bude patřit samostatnému koncertu Michala Pavlíčka v pro něj ne zcela obvyklém prostoru kaple Schwarzenberské hrobky. Spolu s ním vystoupí Monika Načeva a Roman Dragoun.

Festival se letos chce ještě více otevřít městu a jeho návštěvníkům, a to hlavně v zámeckém parku. Na návštěvníky budou čekat mimo jiné speciálně upečené koláče z novosedelské pekárny, rozšířený bude také dětský koutek, děti se budou moci podívat, jak pracuje kovář, či jak se pletou košíky. Pro všechny bude po celý připravena nabídka hotových jídel od České jídelny přímo na zámku. Pokud jde o avizovanou výstavu, stále není jasné, zda umělci svá díla slovy klasika „našli, nenašli, našli, nenašli, našli, nenašli, našli…?“

Nejaktuálnější informace i předprodej vstupenek naleznete na www.okolotrebone.cz. Pro ty, kteří si koupí přes festivalový web permanentky, jsou připraveny sladké dárky – balíčky s populárními tyčinkami Margot, včetně letošní limitované novinky Margot s ananasovými kousky.

Na Okolo Třeboně naváží další letní hudební akce:

  • 28.7. – Léto v Třeboni: první třeboňské vystoupení big beatové legendy – skupiny Katapult
  • 15.8. – Klasika na jihu: Václav Hudeček s komorním orchestrem Jiřího Pelanta (křest DVD)
  • 18.8. – Zpátky do Třeboně: Jan a František Nedvědovi s kapelou

Partneři festivalu 2012

Hlavní partneři: Budějovický Budvar, n.p., Čeps, a.s.

Partneři: E.ON Česká republika, s. r. o., Lázně Aurora Třeboň, Marten, spol. s r. o., CB Auto, a.s., Čevak, a.s., Tiskárna Daniel, s. r. o., Rybí restauraci Šupina a Šupinka, Orion (čokoláda Margot)

Mediální partneři: Český rozhlas České Budějovice, Hitrádio Faktor, Rádio Beat, Rádio Blaník, Radio Proglas, Radio Folk, MF DNES, Český internet.cz, Folktime.cz, Třeboňsko.cz, WIP Reklama, Mercury Centrum České Budějovice, Argon Systems, Rio – výroba reklamy, Press klub Syndikátu jihočeských novinářů

Více informací:
Pavel Barnáš, ředitel a hlavní dramaturg festivalu
E-mail: info@okolotrebone.cz
GSM: 603 262 759

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku 21. ročník festivalu Okolo Třeboně se blíží! - TZ, id: 8175 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 18.06.2012