Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Majdalena

Obec Majdalena je 12 km jihovýchodně od Třeboně. Nachází v Biosferické rezervaci UNESCO a v chráněné krajinné oblasti Třeboňsko, v nadmořské výšce 438 m. Leží na hlavní velmi frekventované silnici (do Rakouska), ale je dobře dostupná pro cyklisty po bezpečnějších cyklostezkách.

První písemná zmínka o obci doložená ve státním třeboňském archivu se datuje k roku 1397. V obci se nachází malotřídní škola o pěti ročnících založená v roce 1848. V blízkosti školy je mateřská školka se školní jídelnou. Dále je zde obecní úřad, vlakové nádraží a zastávka.V obci najdete kostel sv. Maří Magdaleny s gotickými prvky.

Majdalena  je tradičním vodáckým místem s tábořištěm u Lužnice; veřejné vodácké tábořiště je dodnes velmi oblíbeným místem pro lužnické vodáky.

Na jižním okraji na Lužnici je samota Pilař, u níž z řeky vychází Zlatá stoka. Zde je  známý a velmi nebezpečný jez Pilař, který je vodáky nazýván jezem smrti.

Tři kilometry západně od centra Majdaleny se nachází část obce polosamota Barbora. Stával zde poutní kostel, nyní je zde pouze kaplička a poměrně nová socha svaté Barbory. Barboru nemůžeme minout projíždíte-li Naučnou stezku Okolo Třeboně. Kromě informační tabule  zde také pro případ nepříznivého počasí pro turisty a cykloturisty přístřešek.


Vznik: 1397
Rozloha: 1297 ha
Počet obyvatel: 542
Www: www.majdalena.cz


UPOZORNĚNÍ PRO CYKLISTY !!

Obecní úřad Majdalena upozorňuje všechny cyklisty projíždějící obcí Majdaléna, že chodník přes obec Majdalena není cyklostezkou, a proto zde mají přednost chodci. Děkujeme za ohleduplnost.

Galerie
rozbalit galerii
Mapa
sbalit mapu
Komentáře
Celkem 2 komentáře, poslední přidán 24.07. 2015 21:51

fína 10.07. 2009 10:43 Odpovědět
Majdalenu mám moc ráda. Přijeďte se podívat.
OÚ Majdalena 12.05. 2015 12:14 Odpovědět
UPOZORNĚNÍ PRO CYKLISTY !! Obecní úřad Majdalena upozorňuje všechny cyklisty projíždějící obcí Majdaléna, že chodník přes obec Majdalena není cyklostezkou, a proto zde mají přednost chodci.
Děkujeme za ohleduplnost.
Iva Majerová 24.07. 2015 21:51 Odpovědět
Dobrý den, byla jsem na dovolené ve vaší obci, paráda! Na mapě interneru jsem našla, že nedaleko Herdy je akvadukt a po prodírání zakázanými cestami se mi ho podařilo i najít. Ráda bych věděla, jestli plánujete výstavbu nějakých přístupových cest, byla by škoda tuto památku nevidět. Děkuji za odpověď. S pozdravem Iva Majerová

Konec výpisu článku Majdalena, id: 5466 , rubrika: Třeboňsko
Kategorie: , zveřejněn: 1.01.2016
Autor: Marie Košinová