Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Anifilm má nový web - newsletter 6/2016

Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm 2017 bude v Třeboni ve dnech 2. - 7. května 2017. Organizátoři festivalu vydali na konci roku 2016 tiskovou zprávu- Newsletter 6/2016, v níž mj. upozorňují na svůj nový web.

Právě jsme spustili nový web!​


Po několika letech se festival Anifilm dočkal nového webu! Změnil se od základu a jeho výtvarnou podobu určil Marek Náprstek, výtvarník příštího festivalového ročníku. Posuďte sami.

Autor při realizaci vycházel z rozsáhlého průzkumu, ke kterému dodává: „Poprvé jsem na zmínku o doktoru Mansteinovi narazil v archivech akademie věd při práci na klasifikaci genetických mutací mitochondrií čočky rodu mendacium audax. Mezi jinak tuctovými pracemi mne zaujalo tenoučké pojednání o řízené fúzi buněk. Pobavila mne surreálnost zvoleného tématu a s pousmáním bych spisek opět odložil, nebýt malé, značně ohmatané fotografie přichycené kancelářskou sponkou na zadní desky dokumentu. Z černobílého obrázku na mne upřeně hledělo několik desítek očí bez těla, očividně pózujících pro fotografa - doktora Mansteina. Fascinovaně jsem zíral na bizarní výjev a bylo mi jasné, že čočka bude muset nějakou dobu počkat.”

Odhlédneme-li od zájmu o genetiku, Bc. BcA. Marek Náprstek také studuje na katedře animace FAMU a je mimo jiné autorem snímku Čím víc vím ze soutěže letošního Anifilmu.

Anifilm 2017

Čtěte nový newsletter 6/2016.

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Anifilm má nový web - newsletter 6/2016, id: 10911 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 22.12.2016
Autor: Marie Košinová