Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Anifilm - Newsletter listopad 2017

Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm 2018, který bude v Třeboni  ve dnech 1. – 6. května 2018, vydal v listopadu 2017 nový newsletter o aktivitách a připravovaných novinkách ze světa Anifilmu.

Jako mediální partner festivalu vám je předkládáme:

Český obzor: soutěž pro českou tvorbu je zpět!

Festival Anifilm znovu otevírá speciální soutěžní sekci pro českou animovanou tvorbu, která se poprvé představila v roce 2016 pod názvem Český obzor. Pro rok 2018 navíc v rozšířené formě – nyní mohou nově soutěžit díla ve čtyřech kategoriích: 

  • televizní/on-line film a seriál
  • zakázková tvorba
  • krátký film
  • studentský film

Pro přihlášení platí stejná kritéria jako u mezinárodní soutěže, tedy že se mohou přihlašovat díla vzniklá po 1. lednu 2017. Krátké a studentské filmy je možné přihlásit zároveň do české i mezinárodní soutěže. Učinit tak můžete zdarma a on-line zde

Výstava CITY CITY v pražské GAMU

Od 7. listopadu je v galerii AMU výstava CITY CITY, která je společným projektem studentů kateder animace a zvuku na pražské FAMU.

Výstava potrvá do 3. prosince a uvede audiovizuální instalace, projekce filmů nebo také interaktivní model města z autorského animovaného filmu Filipa Blažka. Tématem výstavy jsou různé tvůrčí pohledy na město jako prostor, ke kterému se každá bytost nějak vztahuje, fyzicky i emocionálně. 

Game Developers Session

Dne 17. - 18. listopadu se v Národním domě na Vinohradech uskuteční 15. ročník konference Game Developers Session (GDS). Jedná se o nejstarší konferenci pro nezávislé herní vývojáře v Evropě, která se těší velkému zájmu.

Za animovaným filmem do Temelína

Pro následující měsíc jsme společně s naším dlouholetým generálním partnerem Skupinou ČEZ připravili pro všechny návštěvníky Infocentra Jaderné elektrárny Temelín program Ozvěn Anifilmu.

Projekcí autorských krátkých filmů v příjemném prostředí Infocentra tak můžete završit například svou plánovanou exkurzi Temelína. 

Pro účast v soutěži Anifilmu vám zbývá posledních 60 dní!

Na Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm (1. - 6. května 2018, Třeboň) můžete stále přihlašovat filmy, hudební a nenarativní videa a počítačové hry.  Přihlašování děl na Anifilm 2018 je možné do 15. ledna 2018

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Anifilm - Newsletter listopad 2017, id: 11407 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 14.11.2017
Autor: Marie Košinová