Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Anifilm předal ocenění V. Pospíšilové a jeho program nabírá obrátky - TZ

Tisková zpráva z 1. dne Anifilmu 06

Festival Anifilm předal ocenění režisérce a animátorce Vlastě Pospíšilové a jeho program nabírá obrátky

5. – 10. května 2015, www.anifilm.cz

V jihočeské Třeboni byl včera slavnostním večerem zahájen 6. ročník Mezinárodního festivalu animovaných filmů ANIFILM. Ale již před tímto oficiálním startem v celém městě probíhaly projekce soutěžních i doprovodných filmů, otevíraly se výstavní sály, sjížděli se porotci, animátoři i diváci.

Anifilm 06Přesto byl hlavní událostí dne slavnostní večer, na kterém nejenže byl zahájen ANIFILM 2015, ale také byla předána první festivalová cena. Animátorka a režisérka Vlasta Pospíšilová, která v únoru oslavila osmdesátiny, převzala z rukou ředitele festivalu Tomáše Rycheckého Cenu za celoživotní dílo. “V Třeboni jsem nevynechala ani jeden ročník, je to nejlepší město na světě, kde lze uspořádat festival animovaných filmů. Je to takové zvláštní místo pro kouzelná setkání. Když jsem někoho neviděla dlouhá léta, teď jsem ho najednou potkala,“ svěřila se první dáma české animace.

V Třeboni si diváci připomenou jak filmy, na nichž se podílela jako animátorka, tak i její vlastní režijní počiny. Speciální sestřih uvede kuriozity typu oživení loutky – dvojníka živého herce pana Tau, kterou vytvořila pro populární televizní seriál. Fanoušci známých Kuťáků, Pata a Mata, se mohou těšit na vlastní pásmo, pro menší diváky se chystají příběhy seriálu Broučci, pod kterým je Vlasta Pospíšilová podepsána jako režisérka. A festivalový program pochopitelně nemohl zapomenout na její podíl na populárním Fimfáru. Vždyť Lakomá Barka se už stačila stát součástí filmového zlatého fondu.

Program druhého festivalového dne:

Dnes ANIFILM pokračuje svým druhým dnem, během kterého se vedle programů věnovaným tvorbě Vlasty Pospíšilové a soutěžních projekcí, představí i animované cestopisné filmy francouzského režiséra Bastiena Duboise, která představí exotická místa celého světa.

Oproti tomuto výletu pak večerní projekce na náměstí bude patřit rybám. Speciální výběr autorské krátkometrážní tvorby nese jméno Rybí animovaná polévka a bude patřit naší fantazii a všem tvorům, kteří žijí pod vodou. A plný sál bude určitě čekat na první projekci filmu Prorok, za jehož vznikem stála v roli producentky herečka Salma Hayek.

PR / tiskový servis:
Gabriela Zajícová

Petr Slavík

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Anifilm předal ocenění V. Pospíšilové a jeho program nabírá obrátky - TZ, id: 9912 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 6.05.2015
Autor: Marie Košinová