Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

běh kolem světa 2015 měřen elektronicky!

sobotu 12. září 2015 bude v Třeboni 4. ročník velké společensko-sportovní akce s názvem Běh kolem světa 2015.

Běh kolem Světa – start 2014Pořadatelé vydali tiskovou zprávu, kterou vám server Třeboňsko.cz – mediální partner akce – přináší v plném znění.

běh kolem světa
vždy druhou sobotu v září
běh kolem světa – tisková zpráva pro třeboňsko.cz

běh kolem světa měřen elektronicky!

stalo se již tradicí, že vždy druhou sobotu v září ožije lázeňský park lázní aurora sportem. a to sportem člověku nejpřirozenějším. po třech předcházejících a velmi úspěšných ročnících společensko-sportovní akce běh kolem světa bude v sobotu 12. září 2015 v 15:15 slavnostně odstartován ročník čtvrtý.

také v letošním roce se závod koná pod patronátem starostky města třeboně – paní terezie jenisové a s finančním přispěním města samotného. a pochopitelně dalších, převážně místních, sponzorů.

na bezpečnost účastníků budou aktivně dohlížet strážníci městské policie třeboň a stejně jako v roce minulém, pojedou první část závodu před hlavním polem až na ke vstupu do parku u schwarzenberské hrobky.

letošní významnou novinkou je certifikované čipové měření!!! každý účastník hlavního závodu dostane na startu elektronický čip a jeho čas zaznamená přesné čtecí zařízení.

druhou novinkou je nový systém registrace běžkyň a běžců do závodu, navázaný na elektronické zasílání diplomů emailem a hlavně on-line výsledků na webu závodu či posílaných závodnicím a závodníkům na mobil.

podstatnou novinkou je skutečnost, že se běh kolem světa stal v letošním roce součástí european week of sport – mezinárodní sportovní akce podporované přímo evropskou komisí. a v neposlední řadě je běh kolem světa již podruhé za sebou součástí jihočeského běžeckého poháru!

tradicí je skutečnost, že se závod koná za jakéhokoliv počasí a kromě hlavního závodu, vedoucím po naučné stezce kolem třeboňského rybníka svět, se můžete těšit na závody rodičů s kočárky, dětských a juniorských běhů a závodů v netradičních běžeckých disciplínách – běh trojnož a běh pozpátku.

pořadatelé srdečně zvou nejen všechny sportovce a třeboňáky, ale i fanoušky dobré zábavy a excelentních sportovních výkonů. o dalším průběhu příprav vás budeme informovat. závodníci, ale i zvědavci, se již dnes mohou podívat na web www.behkolemsveta.cz a registrovat se zde do hlavního závodu.

pavel klejna

Příloha k článku

běh kolem světa meřen elektronicky TZ Běh kolem Světa – TZ 8/2015

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku běh kolem světa 2015 měřen elektronicky!, id: 10236 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 14.08.2015
Autor: Marie Košinová