Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Běh kolem Světa 2018 již zítra! - TZ

v pořadí již sedmý Běh kolem Světa se poběží již zítra, tj. v sobotu 8. září 2018. Pořadatel vydal k této události následující zprávu:

Běh kolem Světa – tisková zpráva

Již zítra - v sobotu 8. září 2018 v 15:15 bude v Třeboni slavnostně odstartován sedmý ročník společensko-sportovní akce Běh kolem Světa.

Běh kolem Světa je běžecký závod pro širokou sportovní veřejnost nejen z jižních Čech..

Běh kolem Světa je rovinný cross kolem nejznámějšího třeboňského rybníka – Světa se směšným totálním převýšením v celkové hodnotě 14 metrů. Obtížný je zejména povrch trati – udusaná hlína, bláto, písek, tráva, dřevěné lávky, kořeny a částečně i asfaltová silnice.

Běh kolem Světa má oficiální certifikát o změření trati – ta v optimální stopě měří 11 kilometrů a 729 metrů.

Běh kolem Světa má již přes 280 přihlášených běžkyň a běžců a stává se tak jedním z nejvýznamnějších sportovních podniků pro širokou veřejnost v Jihočeském kraji.

Běh kolem Světa je již po páté za sebou součástí Jihočeského běžeckého poháru!, dále je zařazen mezi významné akce Českého olympijského výboru v programu Česko sportuje a v neposlední řadě se Běh kolem Světa stal v letošním roce součástí European Week of Sport – mezinárodní sportovní akce podporované přímo Evropskou komisí.

Běh kolem Světa je podporován jak samotným městem Třeboň, tak i lokálními a celonárodnímu sponzory. Právem tak patří mezi nejvýznamnější sportovní události končícího léta.

Více informací naleznete na webu www.behkolemsveta.cz

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Běh kolem Světa 2018 již zítra! - TZ, id: 11883 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 7.09.2018
Autor: Marie Košinová