Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Běh kolem světa 2014 součástí jihočeského běžeckého poháru - TZ

V sobotu 13. září 2014 se bude konat v Třeboni 3. ročník společensko-sportovní akce s názvem Běh kolem světa 2014.

Pořadatelé vydali tiskovou zprávu, kterou vám server Třeboňsko.cz – mediální partner akce – přináší v plném znění.

běh kolem světa součástí jihočeského běžeckého poháru

po pouhých dvou předcházejících a velmi úspěšných ročnících společensko-sportovní akce běh kolem světa bude v sobotu 13. září 2014 v 15:15 v lázeňském parku lázní aurora slavnostně odstartován ročník třetí, tentokrát jako součást jihočeského běžeckého poháru!

také v letošním roce se závod koná pod patronátem starostky města třeboně – paní terezie jenisové a s finančním přispěním města samotného a pochopitelně dalších, převážně místních, sponzorů. na bezpečnost účastníků budou dohlížet strážníci městské policie třeboň.

stejně jako loni je závod součástí jihočeského festivalu zdraví, který pořádá město třebon ve dnech 19. a 20. září 2014. festival získal již potřetí záštitu náměstkyně hejtmana jihočeského kraje ivany stráské.

letošní významnou novinkou je obrácený směr běhu, pro nějž se pořadatelé rozhodli na základě připomínek běžců a po dohodě s velitelem městské policie panem vladimírem školkou.

druhou novinkou je mezinárodně certifikované změření trati, které proběhlo v pondělí 19. května 2014. schválně, tipnete si kolik přesně (s přesností na 1 metr) měří trať závodu běh kolem světa v optimální stopě?

tradicí je skutečnost, že se závod koná za jakéhokoliv počasí a kromě hlavního závodu, vedoucím po naučné stezce kolem třeboňského rybníka svět, se můžete těšit na závody rodičů s kočárky, dětských a juniorských běhů a závodů v netradičních běžeckých disciplínách.

pořadatelé srdečně zvou nejen všechny sportovce a třeboňáky, ale i fanoušky dobré zábavy a excelentních sportovních výkonů. o dalším průběhu příprav vás budeme informovat. závodníci, ale i zvědavci, se již dnes mohou podívat na web www.behkolemsveta.cz a registrovat se zde do hlavního závodu.

Pavel Klejna

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Běh kolem světa 2014 součástí jihočeského běžeckého poháru - TZ, id: 9383 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 9.07.2014
Autor: Marie Košinová