Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Bibus spiritus na zámku v Třeboni

ŠermířiPozvánka o velikonočních svátcích 2014 do Třeboně, konkrétně na Zámek Třeboň, kde budete moci shlédnout ve dnech 19. a 20. dubna premiéru představení O Karlu IV a loupeživém ryítři.

Akce se uskuteční celkem čtyřikrát, a to vždy ve Schwarzenberském sále zámku. Učinkuje Bibus Spiritus, skupina scénického šermu a divadla.

Začátek po oba dva dny v 10:30 a odpoledne v 14:30 hodin.

Tato představení se uskuteční jako doprovodný program tradiční jarní květinové výstavy Amarylis na zámku.

Kdo jsou Bibus Spiritus?

„Jsme spolek šermířů, amatérských divadelníků, tanečníků a koňáků, milovníků historie a romantiky. Všechny nás spojuje emotivní náklonnost k fenoménu české hradní architektury a existenciální potřeba čas od času aktivně setrvávat v prostoru nesoucímu pečeť věků minulých. Dýchat atmosféru hradního nádvoří prosvíceného měsíčním svitem a návštěvníkům vyprávět příběhy, které ukryté pod zemí vyvěrají, jak prameny v české krajině, to je svět, který nás okouzlil. I my mu dáváme kousek své duše.“

O Karlu IV. a loupeživém rytíři

Jan Pancíř ze Snojma věřil, že se narodil pod šťastnou hvězdou. Vždyť zachránil život samotnému českému králi a římskému císaři a byl jím osobně vyznamenán. Pýcha ale předchází pád. Co udělá Karel IV., až se dozví, že jeho oblíbenec není tím, kým se zdá? I moudrý král umí sáhnout po meči. Naše nová hra, inspirovaná pověstí o strašlivém loupežníkovi Pancíři ze Snojma, uvádí na scénu nejslavnější postavu českých dějin, moudrého a spravedlivého Otce vlasti Karla IV. Kromě rytířských i nerytířských soubojů a rvaček se v ní diváci seznámí i s některými méně známými okolnostmi z jeho života.

Zdroj: www.bibusspiritus.cz

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Bibus spiritus na zámku v Třeboni, id: 9189 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 24.03.2014
Autor: Marie Košinová