Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Biolampa

Biolampa, nebo též biotronická lampa, je výsledkem výzkumu v oblasti laserové terapie. Stejně jako nepoměrně účinnější laser, využívá příznivých účinků polarizovaného světla na lidský organismus.

Biolampa patří mezi světloléčebné procedury.

Charakteristika a účinky biolampy

Biolampa, stejně jako laser, vydává polarizovaně uspořádané záření. (Ve srovnání s laserovým paprskem má pouze nižší vlnovou délku záření.) Díky tomu její světlo nepůsobí pouze jako obyčejný zdroj povrchového tepla, ale má schopnost cíleně proniknout do hlubších struktur tkáně a šířit se v ní.

Polarizované světlo pak v těle snižuje citlivost nervových zakončení (zmírňuje bolest), posiluje buněčný metabolismus, má protizánětlivé a biostimulační účinky. Zlepšuje se prokrvení a především urychluje hojení povrchových jizev, bércových vředů, oparů, opruzenin apod.

Aplikuje se buď pomocí stojanového zářiče nebo malého ručního zářiče; doba aplikace je individuální, trvá zhruba 5 – 10 minut.

Využití biolampy

Biolampa se používá v nemocnicích, ambulancích, kosmetických salonech, rehabilitačních a fitness zařízeních, pečovatelských domech a v neposlední řadě i v mnoha domácnostech.

Procedura biolampa v třeboňských lázních

Léčebné účinky polarizovaného světla využívají v rámci procerudy „biolampa“ oba dva lázeňské domy v Třeboni – Lázně AuroraBertiny Lázně. Procedura biolampa patří mezi volně prodejné procedury.

Komentáře
Celkem 6 komentářů, poslední přidán 07.01. 2018 04:12

blanka vondrušková 20.03. 2012 15:00 Odpovědět
Dobrý den,
chtěla bych se tedy zeptat. Jsem 4.měsíc po operaci TEP pr. kyčle. Jizva se mi hojila na na 1 cm 3 měsíce v důsledku nepřijmutí 2 vnitřních stehů. Nyní je to zhojeném ale zůstala prohlubeň. Ovšem horší je, že se objevují obč.bolesti v třísle. Bojím se nohu plně zatížit, zdá se mi slabá. Potřebovala bych znát reh.cviky a hlavně posilovací. Dosud jsem-právě kvůli jizvě intenzivně cvičit neměla. Na kontrolu jedu až v květnu.
Jelikož jsem absolvovala rehabilitaci bezprostředně po operaci, (byla tudíž mírná), můj operatér mi sdělil, že na lázně nemám nárok. Operace proběhla 23.11.2011.
Vlastním bioptronickou lampu od firmy Zepter, ale bojím se jí používat. Ať jsem se zeptala kteréhokoliv lékaře, žádný ji moc neuznával. Proto se obracím po přečtení tohoto článku na Vás. Děkuji. Vondrušková
jozef 04.12. 2013 21:32 Odpovědět
dobry den
chcem sa spytat ci sa da pouzit lampa aj na spasticke problemi pri SKLEROZE MULTIPLEX
MAM SILNE BOLESTI DOLNYCH KONCATIN
DAKUJEM
Věra 08.10. 2015 18:08 Odpovědět
Dobrý den, prosím potřebovala bych poradit. Jsem po operaci patní kosti a natržené achillovky. Vše je již dle ortopéda srostlé. Potom se mi objevily bolesti, jaké bývají u sudeck syndromu. Stále mi to ničí a nemohu nohu pořádku rozchodit. Nyní mám půjčenou biotron. lampu od Zepteru. Chci prosím poradit, jakou barvu skla mám použít a kolik min. aplikovat na bolestivá místa kolem kotníku - šlachy, hrany chodidla. Děkuji mockrát za radu.
S pozdravem
Věra
Redakce portálu Třeboňsko.cz 09.10. 2015 14:26 Odpovědět
Dobrý den,
Děkujeme za návštěvu webu www.trebonsko.cz. Jsme turistický server, na Vaši otázku neznáme odpověď.
Děkuji za pochopení.
S pozdravem
Ing. Marie Košinová, šéfredaktorka webu www.trebonsko.cz

marta ŚKORPÍKOVÁ 21.10. 2015 13:04 Odpovědět
Prosím o radu mám biotron lampu ale také rakovinu na pravé plíci zatím zapouzdřenou bolí mě však klouby je mi 80 roku a mám málo pohybu .Chci vědět mohu-li použít lampu při mé diagnose.Děkuji za radu.

s pozdravem ŚKORPÍKOVÁ
Olda 07.01. 2018 04:12 Odpovědět
Dobrý den,
Chci se zeptat jaký účinek má lampa na znaménka, může způsobit jejich zvětšení či zmenšení.
Děkuji za odpověď.

Konec výpisu článku Biolampa, id: 6200 , rubrika: Lázně Třeboň
Kategorie: , zveřejněn: 27.03.2009
Autor: Marie Košinová