Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Bolton Youth Choir - koncert v divadle

Pozvánka do Třeboně na sváteční velikonoční koncert pětadvacetičlenného Bolton Youth Harmonies a vokální skupiny Ladybridge High School Choir.

BOLTON YOUTH HARMONIES a LADYBRIDGE HIGH SCHOOL CHOIR

Pěvecký sbor studentů různých škol z města Bolton v severozápadní Anglii se v době velikonoční - 28. března 2016 - představí v Třeboni.

Při premiérovém koncertu v Třeboni zazpívají lidové písně, gospely i současné skladby dvě jeho části - pětadvacetičlenný smíšený sbor Bolton Youth Harmonies a vokální skupina Ladybridge.

K pozvánce na koncert

Bolton, město v severozápadní Anglii, bylo v roce 1929 jedním z největších center předení bavlny na světě. Tehdy tu bylo v provozu 216 přádelen. Od roku 1850 tu má sídlo jedna z nejstarších veřejných knihoven ve Velké Británii. Dnes v tomto městě, které je vzdálené pouhých 16 kilometrů od Manchestru, žije 140 tisíc obyvatel.

Každý čtvrtek večer tu má pravidelné zkoušky pěvecký sbor studentů z různých škol – Bolton Youth Choir. Ten se v době velikonoční - 28. března - představí v Třeboni. Při premiérovém koncertu v divadle J. K. Tyla dvě jeho části, pětadvacetičlenný smíšený sbor Bolton Youth Harmonies a vokální skupina Ladybridge High School Choir, zazpívají lidové písně, gospely i současné skladby. Březnové koncertní turné v České republice je zatím druhou zahraniční cestou anglického Bolton Youth Choir. Tou první byla návštěva Malty v červenci roku 2012.

Spolupořadatelem je The Prague Concert Co.

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Bolton Youth Choir - koncert v divadle, id: 10522 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 18.02.2016
Autor: Marie Košinová