Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Břilice - součást obce Třeboň

Vesnice Břilice se nachází 2 km na severozápad od Třeboně. Jsou místní část města Třeboně. 

Historie osady Břilice v písemných dokumentech začíná rokem 1366. Tehdy pánové z Landštejna přenechali obec Rožumberkům, a ti v r. 1395 část obce s poplužným dvorem a rybníky darovali městu Třeboň.

Břilice byly v podstatě předměstím při dobývání Třeboně, a proto byly často pustošeny. Nejvíce Husity, a při třicetileté válce. Po bitvách měla obec na starost pohřbívání padlých, a proto jsou dodnes na okrajích Břilic i okolních obcí (Dunajovice, Přeseka) mnohá místa označená křížky.

Břilice mají na návsi pomník věnovaný padlým v 1. sv. válce a kolem se nachází několik domů – památek lidové architektury. Na jižním okraji návsi stojí kaple P. Marie z r. 1820. Další památkou je menší kaple sv. Jana a sv. Anny.

Břilicí vede naučná stezka Rožmberk. Od roku 2008 vede do Břilic z Třeboně nová cyklistická stezka.

Nabídka ubytování v Břilicích

Penzion u Třeboně

Ubytování v Třeboni Břilicích ve 2-3lůžkových pokojích s přísl. a 5lůžkových apartmánech s dvěma ložnicemi. snídaně. Venkovní posezení, gril, bazén.

Penzion Anežka

Ubytování na okraji Třeboně v místní části Břilice. K dispozici pět pokojů s příslušenstvím, společenská místnost, pergola s krbem, oplocená zahrada.

Ubytování v Břilicích

Ubytování v rodinném domku v Třeboni Břilicích. K dispozici celé patro, tj. 3 pokoje, kuchyně, koupelna, WC, balkon, terasa. Samostatný vchod.

Penzion a restaurace Dvorce

Ubytování v penzionu u Třeboně. Wifi připojení. Možnost využít úschovy kol, ping-pongu, dětského hřiště a společenské místnosti.

 

Zobrazit ubytování v Břilicích

Galerie
rozbalit galerii
Mapa
sbalit mapu
Komentáře
Celkem 2 komentáře, poslední přidán 08.02. 2015 21:17

Jiri Tupy 09.05. 2013 21:38 Odpovědět
Boze, to je hrubek! Muzete si to po sobe alespon precist? Děkuji za kritiku. Chyby (do očí bijící) jsem již opravila. Marie Košinová, autor článku
Fr. Blaha 08.02. 2015 21:17 Odpovědět
Dobry den, tak to zkuste jeste jednou a dukladneji…

Konec výpisu článku Břilice - součást obce Třeboň, id: 7444 , rubrika: Třeboňsko
Kategorie: , zveřejněn: 1.01.2016
Autor: Marie Košinová