Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Caveman - pozvánka do Suchdola nad Lužnicí

Pozvánka Města Suchdol nad Lužnicí  na světoznámou hru Roba Beckera:

CAVEMAN

Představení bude v kině Suchdol nad Lužnicí v sobotu 3. listopadu 2018 od 19.00 hodin.

Informace o vstupenkách:

  • Vstupné: 290 Kč
  • Předprodej vstupenek v Infocentru (od 3. 9. 2018)

O představení a o autorovi

„Obhajoba jeskynního muže“, kterou napsal a na jevišti sám uvádí Rob Becker, představuje humorné přemýšlení o rozdílech mezi muži a ženami a o tom, jak tyto rozdíly vyvolávají často nedorozumění. Představení pro jednoho herce zaplňuje do posledního místa hlediště mnoha divadel v USA i v Kanadě.

„Obhajoba jeskynního muže“ byla poprvé uvedena na Broadwayi v divadle Helen Hayes 26. března 1995 a po svém 399. uvedení 17. července 1996 se dočkala zápisu do divadelních kronik, když překonala hry „Search For Intelligent Life in the Universe“ (Hledání inteligentního života ve vesmíru) Lily Tomlinové a „The World According to Me“ (Svět podle mě) Jackie Masonové. Tehdy se „Obhajoba jeskynního muže“ stala nejdéle hraným představením jednoho herce v historii Broadwaye.
Na paměť této události vyhlásil starosta New York City Rudolph Gulliani 18. červenec 1996 v New York City "Dnem jeskynního muže" a přejmenoval 44. Západní ulici na ulici "Jeskynního muže" (Caveman Way). Představení mělo více než 700 repríz a potom se vydalo na turné po USA.

Představení „Rob Becker's Defending the Caveman“ bylo poprvé uvedeno v roce 1991 a v USA je viděly více než 2 miliony lidí. Než se představení dostalo na Broadway, vyprodávalo dlouhou dobu divadla v San Franciscu, Dallasu, Washingtonu, Philadelphii a Chicagu. Caveman si vydobyl úspěch také v Londýně, Jihoafrické republice a na Islandu a později i v mnoha dalších státech. Rob Becker napsal text během let 1988–1991, kdy studoval antropologii, prehistorii, psychologii, sociologii a mytologii.

Pozvánka do Suchdola na Caveman

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Caveman - pozvánka do Suchdola nad Lužnicí, id: 11903 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 19.09.2018
Autor: Marie Košinová