Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Celovečerní filmy na náměstí - Anifilm

K velmi oblíbeným a velkým počtem navštíveným událostem v Třeboni v době konání festivalu animované tvorby patří promítání celovečerních trháků poslední doby na Masarykově náměstí. Nejinak tomu bude o Anifilmu 2018. Večerní promítání začíná vždy ve 21 hodin.

A které filmy uvidíme na třeboňském náměstí v roce 2018?

úterý 1. května - V hlavě 

  • Ronnie Del Carmen, Pete Docter | Spojené státy | 2015 | 102 min

středa 2. května -  JÁ, PADOUCH 3

  • Kyle Balda, Pierre Coffin | Spojené státy | 2017 | 90 min

Bývalý padouch Gru má problém. Mezi prsty si nechal utéct nejhledanějšího zlosyna na světě, a tak ho vyhodili z práce v Antipadoušské lize. Jeho Mimoni jsou navíc čím dál nespokojenější a nejmladší dcera Agnes touží, představte si to, po živém jednorožci. Do toho všeho se Gru dozví, že má dvojče, které je mu k nerozeznání podobné. Až na ty vlasy.

Vraťme se ale k tomu lumpovi, který přechytračil Grua. Zapomenutá dětská hvězda televizní show z 80. let Balthazar Bratt se ke své smůle nedokázal přenést přes konec své kariéry a od té doby škodí, kudy chodí. To Gruův bratr Dru je mnohem větší sympaťák. Je to neuvěřitelně přátelský a milý chlapík, který si ze všeho nejvíc přeje, aby ho bratr zasvětil do umění zločinu. Jenže Gru už padouchem být nechce a jediný důvod, proč by to podstoupil, je aby ochránil své blízké.

I když je hlavní zápletka filmu trochu všední, je protkaná řadou podzápletek a popkulturních odkazů. Rodinná komedie s nápaditou stylizací osmdesátých let a lehce absurdními vtípky, potěší hlavně děti, protože Mimoňové opět perlí. Pro dospělé aspoň 3D grafika, vizuální nápady a do detailu vybroušené pozadí.

čtvrtek 3. května - PADDINGTON 2

  • Paul King | Velká Británie, Francie | 2017 | 103 min | CS

Britský režisér a scenárista Paul King se vrátil k příběhům nalezeného médi Paddingtona a převedl do filmové podoby další dobrodružství plyšového chlupáče v červeném klobouku podle oblíbené knižní předlohy Michaela Bonda.

Medvídek pocházející z Peru se už šťastně usadil u své adoptivní rodiny Brownových a je oblíbeným členem místní komunity. Své tetě Lucy, která touží vidět Londýn, chce pořídit dárek ke stým narozeninám, a tak začne pracovat, aby si na něj vydělal. V zapadlém krámku objeví kouzelné leporelo s obrázky Londýna, ale není sám, komu se rarita líbí. Silně se o něj totiž zajímá i jistý krachující herec Phoenix Buchanan (mistr převleků Hugh Grant) a Paddington se neprávem dostane do vězení. Čekají ho dramatické honičky, útěk z vězení, skvěle vypointované groteskní situace i prohlídka Londýna. Jeho putování dokreslují úžasné výtvarné nápady, kouzelné archivní záběry i originální animace historického leporela.

pátek 4. května - COCO

  • Lee Unkrich | Spojené státy | 2017 | 105 min

Malý Miguel sní o tom, že se stane se uznávaným muzikantem, jenže to má hodně těžké. V jeho báječné rodině, která ho má nadevšechno ráda, stojí všichni nějak proti. Může za to nezodpovědný pra-pradědeček, který kdysi opustil svou ženu i dceru Coco, aby se věnoval hudbě, a už se nikdy nevrátil. Prababička Coco zanevřela na všechno, co se muziky týče, a doma – z úcty k ní – s ní všichni drží basu. Malý Miguel se ale nevzdává. V Den mrtvých se nečekaně octne v záhrobí, kde se setká se svými zesnulými předky.

Brilantní počítačová animace a grafika, propracovaný scénář s přehršlí odkazů na mexické reálie od Fridy Kahlo, přes čivavy až po wrestlera a hrdinu brakových filmů El Santa řadí tento film k těm nejlepším ze studia Pixar. Tvůrci zdařile a nenásilně postihli duchovní rozměr mexické folklorní tradice uctívání zesnulých. Dobrodružný dětský příběh nese zároveň poselství, že smrt je součástí života, a téma smrti a jejího mysteria je tu pojednáno velmi vkusně.

sobota 5. května - PRAČLOVĚK

  • Nick Park | Velká Británie, Francie | 2018 | 88 min

Příběh animované komedie Pračlověk se odehrává v dávné době, kdy se po Zemi ještě toulali mamuti a lidé si vážili svých rodných jeskyní. Britské studio Aardman Animations v čele s oscarovým režisérem Nickem Parkem tak po úspěších jako Creature ComfortsWallace a Gromit nebo Slepičí úletpřichází s filmem o střetu civilizací.

Dug je typický neohrožený hrdina, který spolu se svým čtyřnohým přítelem Čenichem musí zachránit svůj kmen a milovaný domov. Vtrhl k nim totiž lord Bafoň a s ním doba bronzová. Dug se náhodou ocitne uprostřed nepřátelského území a v nouzi vsadí budoucnost svého kmene na výhru v podivné hře, v níž dvě stejně velké skupiny bojovníků čutají do kožené koule. Má pak jedinou šanci: naučit se s dalšími deseti hodně nemotornými pralidmi hrát fotbal a natřít to elitnímu reprezentačnímu klubu Real Bronzio. Vyhraje doba kamenná nebo bronzová?

Kromě horkých chvil pro animátory ručně modelovaných plastelínových pralidí oblečených v kožešinách (neboť chlup je značně nepoddajný materiál) a 40 stále připravených scén od bujného pralesa přes vyprahlou sopečnou krajinu po velkolepé bronzové město, čekal na tvůrce tvrdý oříšek. Chtěli natočit stop-motion fotbalový zápas tak, aby do něj dostali atmosféru a povzbuzování davu jako ve filmu reálně snímaném na kameru.

VSTUP ZDARMA.

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Celovečerní filmy na náměstí - Anifilm , id: 11700 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 25.04.2018
Autor: Marie Košinová