Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Chlum u Třeboně - březen 2015

Pozvánka na společenské kulturní akce konané v Chlumu u Třeboně a okolí v březnu 2015.

Akce březen 2015

Senior klub – pozvání

Městys Chlum u Třeboně a vedení Senior klubu zvou opět všechny občany důchodového věku na příjemné setkání s přáteli při hudbě a občerstvení, které se uskuteční ve středu 4. března 2015 od 16.00 hodin v prostorách restaurace Růženka.

Vedení klubu seznámí přítomné s plány akcí a zároveň popřeje všem přítomným ženám k jejich svátku – Mezinárodnímu dni žen.

Masopustní karnevalové odpoledne – Pozor!

Masopustní karnevalové odpoledne se z důvodu chřipkové epidemie překládá z února na 15. března 2015.

Výstava obrázků

Děti ze ZŠ v Chlumu u Třeboně se zapojily do 5. ročníku výtvarné soutěže, kterou pořádají Lesy České republiky s.p. s partnery a malovaly obrázky na daná témata – Les ve fantazii, Stromy v barevném kabátku.

V březnu probíhá v knihovně výstava a zároveň anketa o nejhezčí 3 obrázky z každé kategorie. V dubnu obrázky poputují do JVK České Budějovice, kde budou vybráni vítězové.

Dětské maškarní v Žíteči

Svaz žen v Žíteči zve na Dětské maškarní, které se uskuteční 28. března 2015 od 15 hodin v sále v Žíteči. Na děti čeká spousta soutěží o sladké odměny, vyhlášení nejhezčí masky a tombola, ve které každý vyhrává! Všichni jsou srdečně zváni přijít si užít zábavné odpoledne.

Program farnosti Chlum u Třeboně

Prohlídky kostela Nanebevzetí Panny Marie:

mimo turistickou sezonu jen po domluvě na tel.:

  • M. Kučerová 728 637 127 nebo MUDr. J. Válková 384 797 434 a 384 797 406
  • minim. počet zájemců – 10
  • vstupné 50 Kč

Expozice: Necháme to tak? Lassen wir das sein?

Výstava vybízí k tomu, abychom nebyli lhostejní k zchátralým sakrálním památkám v našem okolí a odhodlali se k jejich záchraně. Jejich postupná devastace vede ke ztrátě kulturního, estetického a duchovního rozměru krajiny a současnou budoucí generaci tak okrádá o dědictví našich předků.
Výstava je putovní, s českými a německými texty, instalována ve spolupráci s OS zachraňme dominanty. Shlédnout ji můžete vždy před a po mši sv. nebo v rámci vyžádaných prohlídek.

Bohoslužby:

  • Mše sv.:
    • sobota 7. března 2015 v 17.00 hodin
    • sobota 21. března 2015 v 17.00 hodin
  • Procházení křížové cesty s rozjímáním v kostele: úterky vždy v 15.00 hodin

Vynášení smrtky

KDU- ČSL Vás zve na Smrtnou neděli dne 22. března 2015 na vynášení Smrtky (nebo také Mařeny, Moreny). Jde o starý slovanský zvyk, spojený s koncem zimy a počátkem jara, který jste s námi v Chlumu již několikrát zažili.

Začneme v 10.00 hodin před zámkem v Chlumu, kde ustrojíme Smrtku (přineste si vyfouknutá vajíčka, prázdné šnečí ulity a pentle) a za doprovodu hudby ji jako symbol zimy zapálíme a vhodíme do potoka. Zpátky přineseme nazdobené "líto "- malý vesele ozdobený smrček, jako symbol začátku jara (k ozdobení si můžete přinést barevná vyfouknutá vajíčka, suché květy, barevné pentličky, obrázky s jarními motivy na tvrdém papíru).

Více v informačním středisku Městyse Chlum u Třeboně.

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Chlum u Třeboně - březen 2015, id: 9796 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 25.02.2015