Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Cimbal Classic - koncert festivalu OT

Pozvánka na velký letní festival Okolo Třeboně 2017, který se koná  v Třeboni od 28. 6. do 2. července a nabídne bohatý hudební i jiný program. V neděli 2. července 2017  jste zváni na koncert do Schwarzenberské hrobky. 

Cimbal Classic ve Schwarzenberské kapli

aneb čtvrtsloletí laskavé hudby

Cimbal Classic patří už čtvrtstoletí mezi stálice a nejosobitější uskupení české folkové a alternativní scény.

Hraje v šestičlenném složení: Katku a Dalibora Štruncovy coby pilíře a hlavní zpěváky mohou lidé znát také jako houslistku a cimbalistu skupiny Javory sourozenců Ulrychových. V CimbalClassiku je doplňují hobojista a sopránsaxofonista Rastislav Kozoň, violistka Katka Kovaříková, basista Marek Švestka a mandolinista Martin Krajíček.

Na koncertě zazní muzika ovlivněná folkem, folklórem, ale i vážnou hudbou plující někde na rozhraní těchto žánrů. Cimbalclassic přiveze do Třeboně výběr toho nejlepšího za 25 let své existence a zahraje i nové písničky z desky, kterou právě chystá. Máte-li tedy chuť prožít neděli s moravskými muzikanty, kteří dovedou naplnit pohár tím nejlepším z mnoha různých inspiračních zdrojů, pak vás "cimbalclassickákomořinka" určitě nezklame.

Začátek v 18 hodin.
 
Vstupenky na koncert si můžete zakoupit zde na stránkách pořadatele. Moc neotálejte; s blížícím se termínem koncertu se cena zvyšuje.
 
Tip Třeboňska.cz:
Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Cimbal Classic - koncert festivalu OT, id: 10927 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 3.01.2017
Autor: Marie Košinová