Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Collegium Armatum - Třeboň

Pozvánka na zámek v Třeboni, kde jsou pro Vás připravené dva dny se zajímavým programem.

Collegium Armatum - skupina historického šermu na Zámku Třeboň

Skupina historického šermu Collegium Armatum se zabývá především šermem spadajícím do období třicetileté války. Ve svém programu nabízí samostatná vystoupení, mezi něž patří například pohádka "Kruťákovská historie", či komponované pásmo, jehož součástí mohou být kromě šermiřských soubojů i vystoupení pikenýrské jednotky či historického tance, popř. ohňová šou.  

Pátek 22. července 2016

  • 12:15 Pohádka
  • 17:30 Angelika
  • 21:30 Noční představení (Pikenýři)

Sobota 23. července 2016

  • 12:15 Angelika
  • 17:30 Žoldáci

K jednotlivým titulům:

KRUŤÁKOVSKÁ HISTORIE aneb POHÁDKA

  • Pohádkový příběh začíná na pokraji temného hvozdu. Tudy právě prochází krásná Julie se svým doprovodem. Spěchá za svým vyvoleným Klaďasem. Ale v lese řádí parta strašlivých loupežníků pod vedením samotného Kruťáka. Julie se ocitá ve velkém nebezpečí! Dostane se nakonec Julie do náručí svého vyvoleného? A jak nakonec dopadne hrozný Kruťák? Tak to všechno zjistíte na konci našeho příběhu.

 

PIKENÝŘI

  • První polovina sedmnáctého století. V Evropě zuří obrovský válečný konflikt později nazvaný „třicetiletá válka“. Sem a tam putují tisícové armády . Jízda, dělostřelectvo, mušketýři .... a také pikenýři. Tito vojáci se krajem vláčejí s dlouhým a těžkým „klackem“ . K čemu jim slouží? Jak bojují? A jak vlastně vypadá taková velká bitva? V našem představení se to všechno dozvíte! PIKENÝŘI – NOČNÍ VYSTOUPENÍ: Představení „Pikenýři“ uvádíme též v prodloužené verzi jako „Noční vystoupení“. K vidění jsou tance, ohně a samozřejmě více soubojů.

 

ANGELIKA

  • Jistě znáte proslulý příběh krásné Angeliky. My Vám ho ovšem nabízíme tak, jak se opravdu stal! Tudíž se setkáte s řadou postav známých z filmové verze, ale potkáte i postavy nové. Nemusíte trávit mnoho hodin u televize sledováním všech těch zdlouhavých dílů! Stačí navštívit naše půlhodinové představení a dozvíte se jak to doopravdy bylo.

 


 

ŽOLDÁCI

Boje skončily, vojáci jsou bez práce - nezbývá, než si pomoci sám. Tragikomický příběh dvou přátel z konce třicetileté války, kteří zabloudí na panství Herberta z Grušperka. Ten to však dvakrát rád nevidí, kdo bude nakonec ten štastnější?


 

Délka vystoupení : cca. 35 minut (noční vystoupení cca. 60 minut) 

 22.7. Třeboň -                  12:15 Pohádka, 17:30 Angelika, 21:30 Noční představení (Pikenýři)

                  23.7. Třeboň -                  12:15 Angelika, 17:30 Žoldáci

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Collegium Armatum - Třeboň, id: 10686 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 14.06.2016
Autor: Marie Košinová