Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Den úzkokolejky 2018

Mnozí návštěvníci si svůj pobyt na Třeboňsku obohacují návštěvou  (a  jízdou) dnes už legendárních Jindřichohradeckých úzkokolejek. Proto přinášíme zajímavý tip na výlet - pozvánku na zářijovou slavnostní jízdu úzkokolejkou. 

Den úzkokolejky

Na druhou zářijovou sobotu, 8. září 2018, bude na nádraží připraven pestrý kulturní program. Letošní Den Úzkokolejky navazuje na předešlé ročníky Dnů železnice v Jindřichově Hradci.

Úzkokolejky Jindřichův Hradec připravily společně s partnery SŽDC, Českými drahami a dalšími sponzory den plný zábavy, kde bude možno vidět a vyzkoušet spoustu zajímavých atrakcí.

  • Od 9:00 do 16:00 se nejmenší do sytosti vydovádí na skákacím hradu.
  • Větší děti vyzkouší projížďky na drezínách, zahradní modelové železnici, shetlandských ponících nebo dokonce na velbloudovi!  
  • Pro všechny věkové kategorie je určena ukázka vojenské, policejní a hasičské techniky.
  • Pro zájemce o drážní techniku bude otevřeno železniční depo.

K dalšímu programu::

  • Během dne vystoupí Soptíci Hamr a dětský rytmický orchestr Hakuna Matata.
  • Zařazeno je i divadelní představení nebo psí tanečky, "dancing dogs".
  • Své dovednosti předvedou i samotní zaměstnanci Úzkokolejky, kteří vystoupí s ukázkou práce traťových dělníků.
  • Na své si přijdou také výtvarně založení návštěvníci. Pozvání přijal  umělecký sklář pan Miroslav Liederhaus. V jejich stánku se seznámíte s procesem tavení a foukání skla sklářskou píšťalou. Na přání vyrobí originální díla, např. vázičky, skleničky, mističky mnohé další.

Na výlet si z jindřichohradeckého nádraží můžete také mj. vyjet parním vlakem do Nové Bystřice, kde je otevřeno Regionální úzkokolejné muzeum. Odjezd parního vlaku je v 10:44, kdy se po hromadném zapísknutí na píšťalky vydá na cestu.

Vzhledem k tradičně vysokému zájmu o tyto jízdy doporučujeme všem cestujícím, aby si svá místa rezervovali předem. Jízdenky s místenkou zakoupíte na: http://jizdenky.jhmd.cz/.

Pro získání dalších informací pište na office@jhmd.cz nebo volejte 384361165

Příloha k článku

Den úzkokolejky 2018

 

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Den úzkokolejky 2018 , id: 11868 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 3.09.2018
Autor: Marie Košinová