Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Dovolená v Třeboni, na Třeboňsku

Brouzdáte po internetu a hledáte tip na dovolenou 2019?

Zajímáte se o menší atraktivní destinace cestovního ruchu v Česku?

Chcete jet na dovolenou 2019 na kola?

Chcete strávit s dětmi prázdniny v pohodové české vesničce?

A co jet na dovolenou do menšího města, kde i při bohatém kulturním vyžití budete – trochu s nadsázkou – jednou nohou na vesnici či v jihočeské kouzelné přírodě?

Vítejte na Třeboňsku(cz).

Právě jste na nejnavštěvovanějším turistickém a informačním portále o Třeboňsku. Chceme Vám představit Třeboňsko jako oblast, která stojí za to stát se místem Vaší příští dovolené.

Pár slov úvodem: Největším městem Třeboňska je Třeboň (cca 6 tisíc obyvatel), ležící uprostřed CHKO Třeboňsko. Nejbližšími většími městy je okresní město Jindřichův Hradec (30 km) a krajské město České Budějovice (24 km). Kolem Třeboně se rozlévá více jak 500 rybníků, které jsou propojené Lužnicí, Nežárkou, Novou řekou, Zlatou Stokou. V Třeboni je nejen několik architektonických skvostů (historické náměstí, zámek, hrobka Schwarzenbergů, kostel a klášter), ale i řada menších turistických zajímavostí a památek. V Třeboni jsou dvoje městské lázně, které kromě komplexní léčby poskytují wellness služby a bazénový komplex. K Třeboni také např. pivovar, unikátní třeboňské brány, zámecký park, ... a rybník Svět. Třeboň je navíc mj. držitelem ocenění Historické město roku, Nejlepší lázeňské místo, Nejbezpečnější měs­to, Město zdraví.

V červnu 2018 Třeboň navíc v porovnání  dvou stovek obcí s rozšířenou působností (Index společností Deloitte a Obce v datech)  byla označena jako 4. nejlepší místo Česka pro život. 

Proč Třeboň, Třeboňsko?

Častým důvodem volby dovolené na Třeboňsku je fakt, že destinace Třeboňsko je označována jako ráj pro cyklisty, rybáře, houbaře, gurmány. Nabízí stovky kilometrů cyklostezek i pro netrénované sváteční sportovce, možnost rybaření i pro neregistrované rybáře, koupání v přírodě, ve vyhlášených pískovnách...

V neposlední řadě při této volbě může hrát roli i velké množství kulturních akcí (Kalendář kulturních a sportovních akci).

Více v článku Třináct důvodů proč jet na Třeboňsko.

Kde se na Třeboňsku ubytovat?

V Třeboni a na Třeboňsku je poměrně hodně ubytovacích zařízení, většinou určené pro páry, rodiny a menší skupiny přátel; se zařízenou kuchyňkou a samozřejmostí bývá i bezpečná úschovna Vašich kol.

Své ubytování si sami vyberte v naší rubrice Ubytování a služby, a nebo nás můžete oslovit prostřednictvím služby Zadejte požadavek. Výhodou této služby je pultovní cena a jistota, že dostanete tip na námi ověřené ubytování.

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Dovolená v Třeboni, na Třeboňsku , id: 11481 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 1.01.2018
Autor: Marie Košinová