Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Dovolená v Třeboni, na Třeboňsku

Brouzdáte po internetu a brali byste nějaký tip na dovolenou 2018? Zajímáte se o menší a atraktivní destinace cestovního ruchu v Česku? Chcete jet na dovolenou 2018 na kola? Chcete strávit s dětmi prázdniny v pohodové české vesničce?

A co byste řekli na dovolenou ve městě, kde i při bohatém kulturním vyžití budete – trochu s nadsázkou – jednou nohou na vesnici či v jihočeské kouzelné přírodě?

Vítejte na Třeboňsku(cz).

Právě jste na nejnavštěvovanějším turistickém a informačním portále o Třeboňsku. Chceme Vám představit Třeboňsko jako oblast která stojí za to stát se místem Vaší letošní dovolené.

Pár slov úvodem: Největším městem Třeboňska je Třeboň (cca 6 tisíc obyvatel), ležící uprostřed CHKO Třeboňsko. Nejbližšími většími městy je okresní město Jindřichův Hradec (30 km) a krajské město České Budějovice (24 km). Kolem Třeboně se rozlévá více jak 500 rybníků, které jsou propojené Lužnicí, Nežárkou, Novou řekou, Zlatou Stokou. V Třeboni je nejen několik architektonických skvostů (zámek, hrobka Schwarzenbergů, kostel a klášter), ale i řada menších turistických zajímavostí a památek. V Třeboni jsou dvoje městské lázně, které kromě komplexní léčby poskytují wellness služby a bazénový komplex. Třeboň je mj. držitelem ocenění Historické město roku, Nejlepší lázeňské místo, Nejbezpečnější měs­to, Město zdraví …

Proč Třeboň, Třeboňsko?

Častým důvodem volby dovolené na Třeboňsku je fakt, že destinace Třeboňsko je označována jako ráj pro cyklisty, rybáře, houbaře, gurmány. Nabízí stovky kilometrů cyklostezek i pro netrénované sváteční sportovce, možnost rybaření i pro neregistrované rybáře, koupání v přírodě, ve vyhlášených pískovnách...

V neposlední řadě při této volbě může hrát roli i velké množství kulturních akcí (Kalendář kulturních a sportovních akci).

Více v článku Třináct důvodů proč jet na Třeboňsko.

Kde se na Třeboňsku ubytovat?

V Třeboni a na Třeboňsku je poměrně hodně ubytovacích zařízení, většinou určené pro páry, rodiny a menší skupiny přátel; se zařízenou kuchyňkou a samozřejmostí bývá i bezpečná úschovna Vašich kol.

Své ubytování si sami vyberte v naší rubrice Ubytování a služby, a nebo nás můžete oslovit prostřednictvím služby Zadejte požadavek. Výhodou této služby je pultovní cena a jistota, že dostanete tip na námi ověřené ubytování.

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Dovolená v Třeboni, na Třeboňsku , id: 11481 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 1.01.2018
Autor: Marie Košinová