Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Etapový závod v silniční cyklistice RBB Tour, Chlum u Tř.

Pozvánka pořadatelů na zajímavou cyklistickou událost, jejíž jedna část se koná v pátek 18. května 2018 v Chlumu u Třeboně a okolí.

Etapový závod v silniční cyklistice Road Stage Race RBB Tour 

RBB Tour je nový etapový závod v silniční cyklistice, který navazuje na mnohaletou tradici našeho klubu v pořádání závodů českého poháru mládeže a mužů.

1. etapa Silničního etapového závodu RBB Tour 2018

XIX. ročník Memoriálu Jiřího Hudínka

V pátek 18. května v 17.15 hodin jste srdečně zváni na start úvodní etapy silničního etapového závodu RBB Tour 2018, který pořádá Cyklistický klub RBB invest Jindřichův Hradec.

K programu dne

  • Závodníci se nám představí v časovce jednotlivců se startem a cílem na náměstí Chlumu u Třeboně.
  • Jedná se o technickou časovku na asfaltovém povrchu s minimálním převýšením.
  • Okruh v délce 13 km vede obcemi: Chlum u Třeboně – Lutová – Žíteč – Mirochov – Chlum u Třeboně.

Loňský vítěz této etapy dosáhl průměrné rychlosti převyšující neuvěřitelných 50 km/h. Již v minulém a zároveň prvním ročníku uchvátila krajina malebných třeboňských rybníků nejenom jezdce z Čech, Slovenska, Německa a Rakouska, ale též skoro všechny trenéry a sportovní ředitele, kteří trasu absolvovali za závodníky v doprovodných vozidlech. Věříme, že nejinak tomu bude i letos.

Celý závod RBB Tour se jede na tři etapy a budou se v něm rozdělovat dresy po vzoru Tour de France. Tedy žlutý pro vedoucího jezdce, zelený pro vedoucího závodníka bodovací (sprinterské) soutěže, bílý s červenými puntíky pro vedoucího muže vrchařské soutěže a bílý pro vedoucího jezdce do 23 let.

  • Jak si vedli závodníci v úvodní etapě, se dozvíte na vyhlašování výsledků v pátek kolem 18.30 hodin na náměstí v Chlumu u Třeboně.

Upozornění pořadatelů

Závod stovky cyklistů si vyžádá určitá omezení. V čase od 16.45 do 19.15 bude na trase závodu omezený provoz vozidel. Trať bude průjezdná s maximální opatrností pouze ve směru závodu, tedy ve směru z Chlumu u Třeboně (náměstí), přes Lutovou, Žíteč, Mirochov a zpět do Chlumu u Třeboně. Je ale nutné dbát pokynů pořadatelů. V opačném směru bude průjezd zakázán. Prosíme řidiče, aby zvážili cestu trasou závodu v protisměru, a raději si zjistili náhradní trasu. Změny provozu budou patrné z dopravního značení a pokynů pořadatelů. Děkujeme všem obyvatelům i návštěvníkům za respektování zmíněných omezení a věříme, že si tento svátek cyklistiky užijete společně s námi.


TIP TŘEBOŇSKA.CZ:

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Etapový závod v silniční cyklistice RBB Tour, Chlum u Tř., id: 11660 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 23.03.2018
Autor: Marie Košinová