Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Festival Okolo Třeboně pozval i lidi z Putimi - TZ

Festival Okolo Třeboně2013, který začíná již v pátek 28. 6., se kvapem blíží.

Pořadatelé vydali tiskovou zprávu, kterou vám server Třeboňsko.cz – mediální partner akce – přináší v plném znění.

Festival Okolo Třeboně pozval lidi z vyplavené Putimi

Třeboň – 17. června 2013 – Padesát volných vstupenek na festival Okolo Třeboně poslali organizátoři do Putimi, kterou nedávno postihly velké záplavy. Organizátor Pavel Barnáš dal na radu břilických hasičů, kteří mu pravidelně pomáhají s pořádáním festivalu. „Nechal jsem si od nich doporučit, komu by mohl pozváním na festival udělat v těžkém období trochu radosti,“ vysvětlil. Rozhodl se předat 50 vstupenek hasičům do Putimi, kteří je zde rozdělí podle svého uvážení.

K atraktivním jménům v programu 22. ročníku, který se odehraje od 28. do 30. června 2013, patří Buty, Vlasta Redl či Jan Budař. Stálicí jsou Nezmaři, kmotři festivalu – letos si na pódiu připomenou 35 let existence kapely. Program od pátku do soboty zahrne kromě hudby i divadlo a spoustu dalších akcí.

Nováčkem na festivalu budou letos Buty, kteří si své první vystoupení na festivalu Okolo Třeboně hodlají pěkně užít. Pojmou ho jako samostatný koncert, jichž v létě nemají mnoho. Může prý trvat víc než dvě hodiny, podle toho, co si budou diváci přát. Zájemci si mohou už nyní napsat o svoji oblíbenou písničku na adresu buty@okolotrebone.cz . V takzvaném jukeboxu je 109 volitelných písní. „Nabízíme tuto možnost, protože máme široký repertoár a svého publika si ceníme. Každý koncert je díky tomu jiný,“ uvedl Richard Krozcek. Těší se nejen na hitovky, ale i na méně známé písně, které si Buty s gustem zahrají, pokud je k tomu vyzve poučené publikum – a třeboňští posluchači se tradičně vyznačují dobrým hudebním vkusem.

Multižánrový festival Okolo Třeboně opět naplní heslo „Prázdniny začínají v Třeboni“ a zachová všechny osvědčené akce, například oblíbený cyklistický závod, Běh Járy Cimrmana či soutěž pro mladé kapely Houpací kůň. Lidé mohou dát hlas svým favoritům až do 25. června na adrese vitez@okolotrebone.cz.

Větší důraz se letos klade na výtvarnou soutěž a velmi atraktivní bude letos literární program. Výtvarná soutěž Okolo Třeboně už je v plném proudu. Úkolem pro výtvarníky je namalovat plakát na festival Okolo Třeboně. První červnový týden začalo hlasování na facebooku, v němž mohou lidé rozhodnout, který z obrázků namalovaných studenty zdejšího gymnázia bude odměněný cenami (lístky na festival, trička Okolo Třeboně či ceny od sponzorů). Hlasovat mohou lidé na http://www.facebook.com/…330158519245

Oblíbený Literární koutek má letos podtitul Setkání se skvělým českým románem. V sobotu odpoledne nabídne v Dada clubu autorské čtení dvou úspěšných českých spisovatelů – Pavla Brycze a Jiřího Hájíčka. Atraktivním hostem bude herec a muzikant Jan Budař. Literární podvečer bude moderovat Zdeněk Kasper, součástí bude beseda se čtenáři a autogramiáda.

Vstupenky na festival je možné nyní koupit v předprodeji KDE za výhodnější ceny, Více v sekci Vstupenky na webu pořadatele. Už z minulých let je propracovaný systém slev, i letos platí například poloviční vstupné pro dárce krve na sobotní koncert či zdarma vstup pro vozíčkáře, je však třeba, aby se předtím zaregistrovali u pořadatele.

Další informace:

NÁPOJ FESTIVALU OKOLO TŘEBONĚ 2013:

Novinkou na festivalu bude pivo PardálOVO bezové, což je nový míchaný nápoj z Budějovického Budvaru, který byl na český trh uveden letos v dubnu. Jeho základem je světlý ležák Pardál Echt, který nápoji dodává patřičný říz a výraznou hořkost. K němu se přidává kvalitní sirup s přírodním extraktem bezového květu. Sirup je bez konzervantů, náhradních sladidel a jiných umělých přísad. Výsledný nápoj perfektně spojuje charakteristickou hořkost piva a svěží chuť bezového květu a dokonale vyhovuje mužům i ženám. PardálOVO obsahuje 2,0 % alkoholu, proto je ideální například jako osvěžení po sportu, práci na zahradě, při letním posezení nebo jen tak pro radost.

LÉTO V TŘEBONI POKRAČUJE AŽ DO ZÁŘÍ (A KONČÍ V LISTOPADU):

25. července Lenka Filipová – Concertino (Schwarzenberská hrobka)
16. srpna Tomáš Klus (zámecký park)
17. srpna Nezmarné léto: společné vystoupení kapely Nezmaři s Rozhlasovým swingovým orchestrem Václava Hlaváče (světová premiéra na pláži Ostende u rybníka Svět)
6. – 8. září Zavírání plavecké sezóny: 6.9. Spirituál kvintet, 7.9. Jaroslav Svěcený a 8.9. Slavnosti pruhovaných plavek na Ostende
30. listopadu Katapult (divadlo J. K. Tyla v Třeboni)

Komentáře
Celkem 1 komentář, poslední přidán 18.05. 2017 12:19

květa Nováková 18.05. 2017 12:19 Odpovědět
Dobrý den prosím mužu si vzít malého pejska na koncert Hradisťan a na Václava Neckáře, pejsek bude v tašce s náhubkem a vodítku děkuji Nováková

Konec výpisu článku Festival Okolo Třeboně pozval i lidi z Putimi - TZ, id: 8741 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 17.06.2013