Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Hana Zagorová, Petr Rezek - Třeboň 2018

Na středu 25. dubna 2018 se připravuje v Třeboni koncert, na němž vystoupí:

Hana Zagorová, Petr Rezek

Koncert bude v  KKC Roháč. Začátek v 19 hodin.

Exkluzivní galakoncert Hany Zagorové a Petra Rezka se skupinou Jiřího Dvořáka Boom!Band.

Vstupenky (690, 590 a 490 Kč) lze zakoupit přes portál: vstupenky.ticket-art.cz 

Kdo by neznal Hanku Zagorovou ??

Hana Zagorová začala již v sedmi letech hrou na klavír. Po studiu herectví na Janáčkově akademii múzických umění v Brně se přestěhovala do Prahy, kde například hostovala v Divadle Semafor v Suchého parodickém představení Kytice. V roce 1980 si zahrála roli Elišky ve filmovém muzikálu Trhák, režiséra Zdeňka Podskalského. Ve filmové kariéře však dál nepokračovala.

Koncem šedesátých let účinkovala se skupinou Flamingo, dále účinkovala v souboru Sodoma-Gomora a začala spolupracovat s orchestrem Václava Zahradníka, se kterým natočila své první LP Bludička, na kterém je i jeden z největších hitů Bludička Julie. Koncertovala také s Karlem Gottem, Evou Pilarovou nebo Vaškem Neckářem. Postupně vznikaly hity jako Já se vznáším, Náš dům zní smíchem, On je někdo. Od roku 1977 vyhrála celkem devětkrát za sebou v anketě Zlatý slavík a suverénně tak zaujala post nejpopulárnější domácí zpěvačky. Na koncertech se začala objevovat s vlastní doprovodnou kapelou. Vedli ji Karel Vágner s kolegou Michalem Prokopem, toho vystřídal na šest let Petr Rezek, se kterým natočila hit Asi, asi a Duhová víla.

Mezi její sólové hity patří např. Maluj zase obrázky, Málokdo ví, Líto je mi líto. Koncem sedmdesátých letech koncertuje dokonce s italských zpěvákem Drupim. V osmdesátých letech nazpívala další hity jako Mimořádná linka, Biograf láska, Mys dobrých nadějí, Setkání. 

Od roku 1980 do roku 1986 vystupovala s pěveckým a tanečním duem Petra Kotvalda a Stanislava Hložka. Společnými hity jsou např. Můj čas, Jinak to nejde, Spěchám. Pro Hanu Zagorovou píší známí i začínající autoři, např. Zdeněk Borovec, Petr Hapka, Jiří Zmožek, Michal Horáček, Tomáš Hanák, Petr Malásek.

V červnu 1989 podepsala petici Několik vět, byla jí okamžitě zastavena činnost a na veřejnosti znovu zazpívala v listopadu 1989, kdy společně s Jaroslavem Hutkou zazpívala hymnu na Václavském náměstí. Od roku 1992 poněkud omezila svou činnost, věnovala se svému manželovi Štefanu Margitovi, přestala koncertovat a ukončila spolupráci s orchestrem Karla Vágnera.

Znovu začala koncertovat v roce 1996. Po letech opět navázala koncertní spolupráci s Petrem Kotvaldem a Stanislavem Hložkem, poté s Petrem Rezkem, se kterým koncertuje dodnes.  Zazářila dokonce i v muzikálech jako Jack Rozparovač a Mona Lisa. Pravidelně vystupuje v pražské Lucerně za doprovodu skupiny Boom Band a s komornějším seskupením této vynikající kapely vyprodává sály v Čechách, na Moravě a na Slovensku během celého roku.

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Hana Zagorová, Petr Rezek - Třeboň 2018, id: 11496 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 10.01.2018
Autor: Marie Košinová