Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Host Anifilmu 2017 Adam Elliot, držitel Oscara

Tato pozvánka na Anifilm 2017, který bude v Třeboni od 2. do 7. května 2017, je speciální pozvánkou na setkání s mimořádně významným hostem letošního festivalu, na setkání s osobou a dílem Adama Elliota.

Festival k této události vydal tiskovou zprávu, kterou v plném znění nabízíme v příloze.

Hostem letošního Anifilmu bude Adam Elliot, oscarový tvůrce populárních outsiderů

Na letošní Mezinárodní festival animovaných filmů ANIFILM přicestuje až z australského Melbourne  Adam Elliot, jeden ze světově nejuznávanějších současných tvůrců animovaného filmu, autor pozoruhodných a oceňovaných filmů jako jsou Oscarem ověnčený krátký film Harvie Krumpet nebo celovečerní snímek Mary a Max, který si mimo jiné odnesl hlavní ceny z festivalů v Annecy a Ottawě.

Adam Elliot se v Třeboni zdrží po celou dobu konání festivalu ANIFILM a divákům představí svou kompletní filmovou tvorbu, kterou označuje „plastelínografie“ čili biografie tvořené hlavně z plastelíny, jejichž příběhy jsou založené na pohnutých i veselých osudech jeho rodiny a přátel.

A právě hlína je jeho hlavní surovina, díky níž vypráví svérázné příběhy a životy lidí na okraji; lidí většinou osamělých, často vyloučených pro nějakou odchylku od tzv. normálu.

Elliot je držitelem mnoha ocenění; za svůj půlhodinový film Harvie Krumpet získal v roce 2004 Oscara, přičemž  v poli poražených tak zanechal filmy od studií Pixar, Walt Disney nebo Twentieth Century Fox. Tento film  sleduje stejnojmenného a poněkud retardovaného antihrdinu na jeho životní pouti z meziválečného Polska až do Austrálie.

O nevšedních osudech zvláštních Elliotových hrdinů si diváci festivalu budou moci s jejich autorem popovídat nejen v diskusích po projekcích filmů,, ale i na jedinečném neformálním moderovaném setkání v třeboňském divadle...

Příloha - Tisková zpráva

Oscarový tvůrce hostem třeboňského Anifilmu 2017 - TZOscarový tvůrce hostem třeboňského Anifilmu 2017 - TZ

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Host Anifilmu 2017 Adam Elliot, držitel Oscara, id: 11099 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 19.04.2017
Autor: Marie Košinová