Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Houbařské slavnosti 2013

Sobota 7. září 2013 bude třeboňské Masarykovo náměstí patřit Houbařské Třeboni. Na programu houbařské Třeboně je výstava hub, řemeslné trhy a doprovodné akce.

Více k programu:

  • Na Masarykově náměstí se od 9 hodin konají řemeslné trhy, příchozí si mohou prohlédnout prosklený včelí úl, vařit se budou houbové speciality. Na své si přijdou také děti, které se mohou projet na houbokoni, zkusit si vyrobit slušivý klobouk nebo si zasoutěžit. Lázeňským městem bude po celou sobotu a neděli jezdit také speciální houbovlak s dědečkem Hříbečkem.

  • Výstava hub se letos koná v zámecké galerii a bude rekordně dlouhá – potrvá až do 29. září. Je věnovaná významnému mykologovi MUDr. Jiřímu Kubičkovi, který by letos oslavil 100. výročí narození. V rámci výstavy bude fungovat také poradna, kde si mohou návštěvníci ověřit své úlovky u zkušených mykologů. Po celou dobu výstavy budou prostory Zámecké galerie ozdobeny fotografiemi, obrázky a modely hub, z nichž většinu zapůjčilo Jihočeské muzeum.
Komentáře
Celkem 1 komentář, poslední přidán 19.09. 2013 19:08

Ing. Blanka Havlíčková 19.09. 2013 19:08 Odpovědět
Dobrý den, výstava se mi velmi líbila, zejména rozhovor s dcerou pana doktora Kubičky. Dala mi mailovou adresu, kterou jsem, bohužel, vytrousila. Jestli bych mohla poprosit o kontakt. S díky Blanka Havlíčková

Konec výpisu článku Houbařské slavnosti 2013, id: 8429 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 20.11.2012