Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Info pro návštěvníky festivalu Okolo Třeboně a kapely Kryštof

Kryštof 2014Pro návštěvníky festivalu Okolo Třeboně 2014, který se v Třeboni koná od pátku 27. do neděle 29. června 2014, pořadatel vzhledem k předpokládané velké návštěvnosti koncertu Kryštof vydal dvě tiskové zprávy:

Na Kryštofa do Třeboně jeďte radši včas

Vzhledem k tomu, že na páteční koncert kapely Kryštof míří do Třeboně tisíce lidí, chtějí pořadatelé předejít případným dopravním komplikacím. Proto zintenzivnili spolupráci s policií ČR i s městskými strážníky a upozorňují, že je vhodné vydat se do Třeboně s dostatečným časovým předstihem, aby lidé stihli včas přijet do centra města a zaparkovat. Do areálu zámeckého parku bude vstup pouze z nádvoří, kde diváci dostanou náramky. Brána se otevře už v 16:30, program začne od 18 hodin. Řidičům usnadní parkování mapa parkovišť, kterou si mohou stáhnout z webových stránek města.

Loňský nápor aut přijíždějících od Českých Budějovic na koncert Tomáše Kluse ukázal, že kruhový objezd před Třeboní není na tak velký provoz stavěný, takže před Třeboní stály dlouhé kolony. „Kapela Kryštof je na špičce české popmusic, navíc je náš koncert jediným, který kapela letos v létě odehraje na jihu Čech. Proto očekáváme rekordní návštěvnost,“ říká ředitel festivalu Okolo Třeboně Pavel Barnáš. Pátkem festival začne, a to od 18 hodin nejprve předkapelami Epydemye, Bůhví a Nebe. Kryštof začne hrát ve 21 hodin.

Větší kapacita volných parkovacích míst vzdálených do centra města do 10 minut pěší chůze, je v Jiráskově ulici vedle autobusového nádraží (v mapě plocha P1) a v ulici Sportovní u tenisových kurtů (v mapě plochy P2, P3, P4). Další využitelné parkovací plochy jsou tyto: ulice Lázeňská – u Sportovní haly (P13), ulice Dukelská – poblíž náměstí (P10), K Bertě (P11 a P12), Novohradská – u Technických služeb (P8 a P9), Jiráskova u Tyršova stadionu (P6 a P7) a na Palackého náměstí (P5).

Podrobnosti jsou na webu města:
http://www.mesto-trebon.cz/…e-meste.html, kde je ke stažení i mapa parkovišť, včetně verze pro tisk.

Richard Krajčo si chce při koncertě v Třeboni zaplavat

Skočit do davu a „zaplavat si“ mezi fanoušky chce při pátečním třeboňském koncertu zpěvák kapely Kryštof Richard Krajčo. V zámeckém parku zahraje v pátek od 21 hodin téměř dvouhodinový koncert. „Bude to podobný set, jako když jsme jeli klubové turné k albu Inzerát,“ upřesnil. Publikum neochudí ani o starší hity a bude se snažit navodit takovou atmosféru, aby byl koncert zážitkem pro všechny.

V Třeboni je Richard Krajčo s kapelou už od úterka, uspořádali si zde i soustředění, kde společně ladí program prázdninových Kryštof Kempů. Vymysleli si totiž na letošní léto svůj vlastní open air festival, na němž chtějí vybočit ze zaběhlého pojetí podobných akcí. O prázdninách vystoupí v sedmi přírodních amfiteátrech a uspořádají tam celodenní zážitkovou akci pro všechny generace, při níž bude důležitá jak hudba, tak další vyžití pro celé rodiny. Hlavní myšlenkou je dát prostor pro setkání s fanoušky a navodit přátelskou atmosféru bez bariérových plotů. „Tady v Třeboni vybíráme pro kempy repertoár a předěláváme aranže, protože většinou tam budeme hrát akusticky. A také chystáme workshopy, například kytarový, fotografický či kuchařský,“ upřesnil Krajčo. Tři z plánovaných Kryštof Kempů už jsou vyprodané a rychle mizí i vstupenky na další. Bližší informace jsou na www.krystofkemp.cz.

V jižních Čechách však pro takovou akci není žádný přírodní amfiteátr, jehož kapacita by pojala čtyř tisíce lidí a více. Proto Kryštof přijal pozvání organizátorů festivalu Okolo Třeboně, byť letos až na výjimky klasické festivaly vypouští. „Třeboň je krásné město, dosud jsem ho ale znal jen díky rybníkům a kaprům. Několikrát jsem tu byl s divadlem, s kapelou jsme tu hráli jen jednou – někdy v našich začátcích, asi před deseti nebo dvanácti lety,“ shrnul Krajčo. Vzhledem k aktuálnímu úkolu připravit kempy nepočítá, že by si nyní užil něco z lázeňské nabídky města nebo se v něm a jeho okolí stihl více porozhlédnout. Ale možná se do Třeboně vrátí, třeba i se svými dětmi.

Páteční koncert zahájí třídenní festival Okolo Třeboně, a to od 18 hodin nejprve předkapelami Epydemye, Bůhví a Nebe. Kryštof začne hrát ve 21 hodin. Festival pokračuje i v sobotu a v neděli, vystoupí například Hradišťan, Nezmaři, Jananas, členové Symfonického orchestru Českého rozhlasu a Třeboňští pištci. Podrobnosti jsou na www.okolotrebone.cz.

Třeboň 26. června 2014

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Info pro návštěvníky festivalu Okolo Třeboně a kapely Kryštof, id: 9370 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 26.06.2014