Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

IYASA v Třeboni

Pozvánka do Třeboně na řadu koncertů, které budou na náměstí ve dnech od 1 do 19. srpna vždy v podvečer v rámci akce Třeboňský rynek 2016. Zvláště zveme na koncert v úterý 2. srpna 2016, kdy v Třeboni vystoupí temperamentní taneční skupina ze Zimbabwe. 

IYASA aneb Africká exotika na Třeboňském rynku

Masarykovo náměstí 18.00 - 19.30

IYASA - devítičlenná africká skupina studentů umělecké školy v městě Bulawayo v Zimbabwe přijíždí po obrovském úspěchu v minulých letech na své v pořadí už patnácté turné do Evropy. 

IYASA přiváží do Třeboně představení plné písní, tanců, rytmů a scén inspirovaných africkou lidovou kulturou, která nás uchvátí svým spádem, provedením a svou bezprostředností. Představení Africa 2016 spojuje svět tradiční africké lidové hudební a taneční kultury se současným životem na africké vesnici, ale i ve větších městech. O zcela novou choreografii se postaral umělecký vedoucí souboru pan Innocent Dube.

Studenti a učitelé soukromé umělecké školy ze zimbabwského Bulawaya, která byla založena v roce 1998 jako taneční a divadelní škola a má v současnosti 60 učitelů a žáků, nalezli v minulých letech v Jižních Čechách svůj druhý domov, a proto čas zde strávený považují vždy za nejkrásnější část turné po Evropě a těší se na setkání s mnoha přáteli, obdivovateli a fanoušky, které si u nás při minulých vystoupeních získali.

Vstup volný.

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku IYASA v Třeboni , id: 10728 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 27.07.2016
Autor: Marie Košinová