Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Jaký bude vizuál Anifilmu 2018? - Newsletter 12/2017

Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm 2018, který bude v Třeboni  ve dnech 1. – 6. května 2018, vydal v listopadu 2017 nový newsletter o aktivitách a připravovaných novinkách ze světa Anifilmu.

Jako mediální partner festivalu vám je předkládáme:

Jaký bude vizuál Anifilmu 2018? 


Po několika dílčích ochutnávkách vám s radostí představujeme výtvarnou koncepci připravovaného ročníku festivalu Anifilm pro rok 2018. Stojí za ní absolvent jihlavské Vyšší odborné školy grafické a Katedry animované tvorby na FAMU, režisér, animátor a výtvarník Stanislav Sekela.

Znát můžete Sekelovy filmy Simple nebo Zápletku, ze které jsme letos v Třeboni vystavovali dekoraci a loutky v rámci výstavy Loutka žije! Standovo jméno zároveň figuruje v titulcích řady filmů, jelikož je vyhledávaným animátorem, specializujícím se na 3D počítačovou tvorbu. Jeho výtvarná vize příštího ročníku nás zatím zavádí do mezigalaktického prostoru, zaplněného koráby tvořenými vodou – důležitým to třeboňským živlem.

Co se bude dít dál, teď prozrazovat nemůžeme, ale leccos může naznačit explikace samotného autora: „Masa polygonálních molekul lámajících se v přesném úhlu 62,5 stupně Celsia bude ozdobou příštího Anifilmu. Digitální vodní plochy zábavy zdobené nekonečným hemžením vlnek vzrušení. 3Deka virtuální reality, 2Decibely dráždivé muziky, 1Den na vystřízlivění a pak znovu! To je přístup, který jsem zvolil pro vizuální styl festivalu. Ze zkušenosti jediný možný. Povozte se na hraně, která vás nepořeže, ale osvěží!“  

Soutěžte na Anifilmu! Uzávěrka se blíží!


Chcete se zapojit do soutěží Anifilmu 2018? Pak tedy svou tvorbu přihlaste do 15. ledna 2018! Vedle našich zažitých kategorií se můžete ucházet i o cenu v kategoriích Českého obzoru - národní soutěže pro krátkou, studentskou, televizní i zakázkovou tvorbu. Mezi výherce všech kategorií se rozdělí 5000 EUR.

Soutěžní kategorie:

  • Celovečerní film: film pro dospělého diváka│film pro děti
  • Krátký film
  • Studentský film
  • Videoklip
  • Abstraktní a nenarativní animace
  • Nezávislá počítačová hra: hra pro děti │výtvarný počin
  • Český obzor: krátký film│studentský film │televizní/on-line film a seriál │zakázková tvorba

Krátké a studentské filmy je možné přihlásit zároveň do české i mezinárodní soutěže.
Učiňte tak, prosím, co nejdříve, on-line a BEZ POPLATKŮ zde.

Animarket, jediný trh práce pro region CEE


Rádi byste se uplatnili v oboru animace? Stále nemáte dostatek kvalitních animátorů nebo vývojářů? Pro vás je tu Animarket. Uskuteční se 4. května v Třeboni během festivalu Anifilm. Jedná se o burzu pracovních příležitostí pro studia a školy se zaměřením na animaci, VFX, game development či VR/AR tvorbu v regionu střední a východní Evropy

Studia, školy a instituce se mohou v případě zájmu rovnou přihlásit na emailu. 

Visegrad Animation Forum 2018


Nejdůležitější událost pro animační průmysl ve střední a východní Evropě, VAF, se uskuteční 1. – 3. května v Třeboni. Do mezinárodní soutěže animovaných projektů ve vývoji se nyní lze přihlásit ve dvou kategoriích: 

  • Krátký film (v délce do 20 min.) 
  • Seriál/TV speciál (webový nebo TV seriál v jakémkoliv formátu a filmy nad 20 min.)

Vybraní účastníci budou mít jedinečnou příležitost konzultovat svoji práci se zkušenými filmovými profesionály a lépe se tak připravit na soutěžní pitching.  


Pro více informací otevřte  Newsletter prosinec 2017

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Jaký bude vizuál Anifilmu 2018? - Newsletter 12/2017, id: 11469 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 21.12.2017
Autor: Marie Košinová