Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Jarní budíček s Mildou Dubulíkem a Férová snídaně 2016

V sobotu 14. května 2016 se v Třeboni konají dvě navzájem propojené akce Jarní budíček s Mildou Dubulíkem pro děti a celorepubliková akce Férová snídaně NaZemi na podporu fairtradových a lokálních pěstitelů.

Jarní budíček s Mildou Dubulíkem

Crrr... Vstávat a cvičit! A proč? Protože je JARO! Maskot Domu přírody Třeboňska Milda Dubulík si na sobotu 14. 5. připravil pro všechna ranní ptáčata Jarní budíček.

Ze svého dubového pelíšku v Domě přírody Třeboňska vstane v 8:00 hod., kde vás bude nadšeně očekávat. Společně s Mildou zdravě posnídáme, budeme sledovat, jak se nám jarní příroda probouzí, co nám nabízí ke hraní, tvoření a pojídání.

Maminky, tatínkové, babičky, dědečkové, strýčci a tetičky, také vám jedlé rostlinky učarovaly a rádi je ve své kuchyni využíváte? Přineste Mildovi a ostatním dětem ochutnávku svých dobrůtek. Můžeme si pak vyměnit recepty! Bude-li se na nás sluníčko usmívat, přesuneme se do zámeckého parku. Přibalte tedy i deku, abychom mohli posnídat v trávě, kde to má Milda nejraději.

Kromě jedlých rostlinek má Milda rád taky fairtradové dobrůtky... Proto se letos připojil svou akcí k Férové snídani NaZemi!

Férová snídaně

V sobotu 14. května se v Třeboni uskuteční piknikový happening na podporu fairtradových a lokálních pěstitelů – Férová snídaně NaZemi. Proběhne od 10:00 hod. v zámeckém parku (v případě deště v Domě přírody Třeboňska). Město Třeboň se tak přidá k více než stovce míst, kde se ve stejný den i čas sejdou tisíce lidí, aby vyjádřily svůj zájem o pěstitele, jejichž plodiny se dostávají na náš stůl.

Akce se koná v Česku již pošesté, a to vždy na Světový den pro fair trade, který se slaví každoročně druhou květnovou sobotu. V Třeboni se letos připojujeme poprvé při akci Jarní budíček s Mildou Dubulíkem.

Podrobné informace k letošní snídani jsou průběžně aktualizovány na webových stránkách www.ferovasnidane.cz.

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Jarní budíček s Mildou Dubulíkem a Férová snídaně 2016, id: 10630 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 11.05.2016
Autor: Marie Košinová