Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Kalamita v Českých Velenicích

Jak jsme již informovali, kromě hasičů, snažících se odstranit popadané stromy, silničářů  a zvláštních armádních oddílů, bojujících se sněhem, mají v jižních Čechách nejvíce práce  energetici.


Podle slov Jiřího Hlacha ze společnosti E.ON jich je v terénu asi 300. Nejposti­ženější oblasti jsou kolem Kaplice, Nových Hradů, Českých Velenic a částečně Suchdola nad Lužnicí. Podle informace distributorů firmy E.ON bylo v ranních hodinách na území kraje mimo provoz zhruba 280 trafostanic a 30 poruch je hlášeno na vysokém napětí.
„Situace se nelepší, přibylo dalších pět poruch. Počasí nám zkrátka nepřeje. I když závadu opravíme, spadne v tom místě další strom, a můžeme pokračovat znovu,“ řekl Jiří Hlach ze společnosti E.ON.  Podle jeho slov je situace asi nejvážnější  v Českých Velenicích na Jindřichohradecku, protože problémy s dodávkami proudu sužují město již od pondělního večera. Energetici tam dodávky už čtyřikrát obnovili, ale pokaždé to vydrželo jen pár hodin. Proto se nyní rozhodli umístit na městský úřad agregát.
Aby toho nebylo málo, přestala zde téct rovněž pitná voda. Pracovníci vodovodů a kanalizací se sice dnes dopoledne doslova prohrabali nepřístupným terénem k pískovně v Halámkách, ovšem čerpadla v úpravně pitné vody v Českých Velenicích bez proudu stejně nefungují, a tak situaci řeší dvě cisterny, které do města dovážejí vodu z Jindřichova Hradce.

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Kalamita v Českých Velenicích , id: 5660 , rubrika: Třeboňsko zveřejněn: 5.01.2006
Autor: Marie Košinová