Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Kalamita v jižních Čechách

Inu zima je zima a zimní počasí s sebou umí přinést nejen potěšení, ale i pěkné komplikace. Obrovské problémy tak v posledních dnech působí jak na Třeboňsku, tak v celých jižních Čechách. Množství napadaného sněhu blokuje nejen silnice a železnici, láme stromy, ale též doslova odřízlo od elektrické energie na čtyřicet tisíc lidí.

Stav nouze, který tak v úterý 3.1.2006 byli nuceni vyhlásit jihočeští energetici stále trvá. Přestože opravné práce probíhaly celou noc a pokračují i nadále, je bez elektřiny ještě asi polovina poškozených. Např. v Českých Velenicích či v Hluboké nad Vltavou, kde jsou problémy už od pondělního večera musely být dle slov tiskového mluvčí energetické skupiny E.ON Vladimíra Váchy nasazeny agregáty – náhradními zdroje energie.

Další problémy také způsobují zatarasené dopravní komunikace. Hlavní tahy jsou již sice po úterní sněhové kalamitě sjízdné, ovšem se zvýšenou opatrností a zimní výbavou, neboť po chemickém ošetření na nich zůstává rozbředlý sníh a místy se tvoří sněhové jazyky či závěje. Na Českokrumlovsku je od úterý stále uzavřen úsek silnice druhé třídy mezi Větřním a Rožmberkem. Řada menších silnic je kvůli popadaným stromům uzavřena.

Problémy se sněhem mají i v sousedním Rakousku a Německu. Nezbývá než doufat, že se vyplní předpovědi meteorologů a sněžení skutečně postupně ustane.

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Kalamita v jižních Čechách, id: 5659 , rubrika: Třeboňsko zveřejněn: 5.01.2006
Autor: Marie Košinová