Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Kapela Buty si vybere předskokana - TZ

U příležitosti blížícího se 22. ročníku multižánrového festivalu Okolo Třeboně 2013, vydal pořadatel následující tiskovou zprávu:

Kapela Buty si vybere, kdo bude v Třeboni jejím předskokanem – TZ

Třeboň – 6. 3. 2013 – Buty, Vlasta Redl či Jan Budař budou patřit k hvězdám letošního ročníku multižánrového festivalu Okolo Třeboně, jehož 22. ročník se odehraje od 28. do 30. června 2013. Opět tedy naplní heslo „Prázdniny začínají v Třeboni“.

Až do září pak následuje série hudebních a dalších akcí: organizátoři z agentury Bárny chystají například společné vystoupení kapely Nezmaři s Big Bandem Českého rozhlasu, Klasiku na jihu s Lenkou Filipovou a jejím projektem Concertino, návrat kapely Katapult nebo plavecké radovánky na pláži Ostende.

Mladé kapely a písničkáři mají letos mimořádnou šanci zaujmout jako předskokan kapely Buty a rozjet páteční koncert. Zájemci mohou do 25. března poslat na adresu buty(zavináč)o­kolotrebone.cz svoji nahrávku v MP3 nebo odkaz na youtube. „Náš koncert bude výjimečný i tím, že si posluchači mohou na tuto adresu psát o písně z našeho repertoáru, které by chtěli v Třeboni slyšet. Počítáme, že se koncert trochu protáhne, možná až na tři hodiny,“ řekl Richard Kroczek.

Program festivalu Okolo Třeboně bude opět nabitý a zachová všechny osvědčené akce a stálice. Nebude chybět Divadlo Járy Cimrmana či cykloturistický závod, který letos chystá nové zpestření. „Obecně lze říci, že se chceme ještě víc opírat o to, co se v Třeboni osvědčilo. Máme nač navazovat už od dob Petra Voka, kdy toto město patřilo k vyhlášeným kulturním centrům. A kulturnosti není nikdy dosti,“ podotkl ředitel festivalu Pavel Barnáš. Do konce března se mohou organizátorům hlásit mladé kapely, které mají zájem hrát na scéně Houpací kůň.

Přípravy už začaly a jednou z doprovodných akcí je výtvarná soutěž pro školy. Její druhý ročník nově rozšířila fotografická část pro veřejnost. Jmenuje se Okolo Třeboně v obrazech a má dvě disciplíny: výtvarná díla nakreslená či namalovaná, a fotografie. Úkolem pro výtvarníky je namalovat plakát na festival Okolo Třeboně. Do fotosoutěže mohou lidé přihlásit snímky, které se tematicky týkají festivalu – tedy přímo hudby, a doprovodného programu. Dětská soutěž v malování bude probíhat ve třech kategoriích, fotosoutěž na kategorie rozdělena nebude.“ Uzávěrka soutěže je 31. 5. Podrobnosti najdou zájemci na webu festivalu a Facebookových stránkách festivalu.

Mezi účinkujícími bude jako každý rok kapela Nezmaři připomínající si letos 35 let existence – kteří své narozeniny hodlají slavit přímo na pódiu. Celý program festivalu Okolo Třeboně bude zveřejněný 15. 3., kdy také začne na webu festivalu prodej vstupenek na jednotlivé koncerty. Už nyní si ale lidé mohou koupit zvýhodněný balíček na celý festival.

Další informace:

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Kapela Buty si vybere předskokana - TZ, id: 8581 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 9.03.2013