Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Kaprařský maraton - Liptovská Mara 2005

20.-26. 8. 2005 jsem se spolu s Mírou Ešpandrem zúčastnil „Kaprařského maratónu Liptovská Mara 2005„ Závody, jak již název napovídá, se konaly na Slovensku v Liptovské Maře.
     Jednalo se o soutěž, při níž si každé družstvo dle svého uvážení zvolilo místo a 6 dní nonstop chytalo. Místa se mohla během závodu  libovolně měnit. Hodnoceni byli pouze kapři nad 5 kg. Po ulovení hodnoceného kapra družstvo úlovek zasakovalo a telefonicky přivolalo rozhodčí, na jejichž příjezd se, vzhledem k rozlehlosti Liptovské Mary (4200ha), čekalo i několik hodin. Ti kapra zvážili, změřili, vyfotili a zaznamenali do „Úlovkových lístků“. Poté ryba putoval zpět do vody.
     Já s Mírou jsme se rozhodli lovit v zátoce, která nás zaujala malým ostrůvkem a zatopenými travinami. Umístili jsme „bojky“, jednu poblíž ostrova do 4metrové hloubky a druhou k zatopeným travinám do 2 metrů. Ke krmení jsme zvolili pouze boilies a pelety. Přestože prvního bodovaného kapra jsme ulovili až 4. den, vyneslo nám 9 ryb o celkové váze 71,72 kg krásné 4.místo. Závodů se zúčastnilo celkem 59 týmů.
     Závěrem bych rád poděkoval pořadatelům za velmi dobrou organizaci a všem sponzorům, kteří nám účast v závodech umožnili.

 

Článek byl napsán ve spolupráci s SOU Rybářské v Třeboni.


 Autor článku: Lukáš Dostál

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Kaprařský maraton - Liptovská Mara 2005, id: 5644 , rubrika: Rybaření a Rybářství
Kategorie: , zveřejněn: 12.12.2005