Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Katapult svolává fanoušky do Třeboně, bude tam točit DVD - TZ

KatapultHistoricky první koncert big beatové legendy v Třeboni se blíží. Nenechte si ujít koncert Katapultu na zámku v sobotu 28. července 2012. Olda Říha vyhlašuje na tento den mobilizaci pro celou Katapult Army a s pořadateli vzkajuje „… zaujměte své pozice – jen Hlupák váhá – a od 20 hod to pořádně rozjedem, a žádný Někdy příště…“.

Katapult svolává fanoušky do Třeboně, bude tam točit DVD

Třeboň 18.07.2012 – Mobilizaci pro své fanoušky vyhlásila na sobotu 28. července skupina Katapult, která míří do Třeboně, aby v zámeckém parku odehrála svůj historicky první koncert v tomto městě. Bude to tak velká událost, že kapela celý večer natočí na DVD, které chystá v kompletu čtyř disků na vánoční trh.

„Letošním ročníkem festivalu Okolo Třeboně prolíná téma Vánoc. Až Katapult před svátky svůj komplet DVD vydá, bude to pěkná vzpomínka na léto v Třeboni. A kdyby náhodou letos v prosinci nastal ten avizovaný konec světa, jsou tyto naše Vánoce v létě jistotou, kterou nám už nikdo nevezme,“ říká organizátor Pavel Barnáš.

Po loňském vystoupení Olympiku tak pokračuje v Třeboni série rockových legend, jejichž písně už zlidověly. „Užíváme si všechny typy koncertů, naše kapela patří do všech prostor – právě to je ta lidová zábava, na kterou jsem hrdý. Katapult hraje elementární rokenrol, tedy obyčejné písničky hrané obyčejným lidem,“ shrnul frontman Oldřich Říha – autor hitů jako například Půlnoční závodní dráha, Blues, Já nesnídám sám, Hlupák váhá, Vojín XY nebo Až. Třeboň Říha dobře zná, protože pár let žil v Budějovicích a v jižních Čechách se pořád cítí jako doma.

Do zámeckého parku se těší i na jeho poetickou atmosféru. Záznam zdejšího koncertu doplní komplet čtyř DVD, z nichž každé je natočené v jiném prostředí, např. při koncertě na Nové scéně Národního divadla v Praze nebo v kavárně. V Třeboni už za deset dní vznikne část věnovaná open air, takže sem kapela svolává své fanoušky z celé republiky, aby udělali pod širým nebem a korunami stromů správnou rockerskou náladu. Zahraje jak známé hity, tak nové písně z čerstvého alba Made in rock´n´roll  – například baladu Oči, která sklízí velké ovace.

Skupina Katapult vznikla v roce 1975 a po celou svou více než třicetiletou kariéru neopustila jednoduchý rockový styl. Má za sebou víc než 7000 koncertů, získala sedm zlatých desek a jednu platinovou i dva Zlaté slavíky. Po osudových ranách v letech 2007 a 2009, kdy postupně zemřeli tři členové kapely (Tolja Kohout, Jiří „Dědek“ Šindelář a Karel „Káša“ Jahn), zůstal Oldřich Říha zcela bez spoluhráčů. Za obrovské podpory fanoušků ale muziku nevzdal a postavil kapelu znovu, a to s Andym Budkou a Ondřejem Timplem.

Koncert u třeboňského zámku začne 28. července ve 20 hodin. Ale už dvě hodiny předtím tam bude publikum moci vstoupit a poslechnout si DJ, který bude ladit atmosféru muzikou, na které prý Říha vyrůstal. Vstupenky jsou již v předprodeji, podrobnosti najdou zájemci na www.okolotrebone.cz.

Sobota bude „totálním prázdninovým dnem s Katapultem“. Pohnutý osud této kapely si totiž budou moci zájemci připomenout už v 16 hodin v kině Světozor, kde se za účasti hudebníků chystá projekce dokumentu Jana Gogoly ml. s názvem Rock života. Tento film líčí život Říhy, zakládajícího člena Katapultu, který musel po úmrtí svých spoluhráčů v pokročilém věku začínat od nuly. Šestaosmdesáti­minutový dokument začíná pohřbem Říhova celoživotního hudebního souputníka Šindeláře a symbolicky končí na vyprodaném koncertu s novými členy kapely rok poté.

„Hrát po takovém emocemi nabitém filmu není nic jednoduchého, proto potřebujeme po projekci aspoň dvě hodiny pauzu, abychom to rozchodili. Koncert narvaný energií a čerstvou krví je tomu pak dobrou protiváhou. Není to tryzna, ale oslava, že žijeme a že nás to baví," podotkl třiašedesátile­tý Říha.

Třeboňské hudební prázdniny budou pokračovat 15. srpna vystoupením houslisty Václava Hudečka s orchestrem ve Schwarzenberské hrobce a 18. srpna koncertem Jana a Františka Nedvědů v zámeckém parku.

Více informací:
Pavel Barnáš, ředitel a hlavní dramaturg festivalu
E-mail: info@okolotrebone.cz
www.okolotrebone.cz

(Zprávu připravila Alena Binterová)

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Katapult svolává fanoušky do Třeboně, bude tam točit DVD - TZ, id: 8237 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 18.07.2012