Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Když se zhasne - DVP

V úterý 18. září 2018 bude v Třeboni v Divadle J. K. Tyla představení Moravského divadla Olomouc s názvem:

Když se zhasne

Začátek v 19.30 hodin.

Divadlo je v předplatném, zbylé vstupenky si lze zajistit v TIC Třeboně.

K pozvánce:

Podzimní divadelní sezonu v empírových prostorách Divadla J. K. Tyla v Třeboni zahájí již 18. září Moravské divadlo Olomouc.  Divadelníci z hanácké metropole zavítají na jih Čech s titulem  Když se zhasne. Jedná se o bravurně napsanou komedii autorské dvojice Roman Vencl a Michaela Doleželová. Není bez zajímavosti, že oba autoři si v  Třeboni i zahrají. Jejich partnery na jevišti pak budou Vendula Nováková a Jan Ťoupalík. Samotní tvůrci slibují nepřetržitou zábavu od první repliky až do konce

O čem tedy hra vlastně pojednává? Trevor a Nina jsou manželský pár z vyšší newyorské společnosti. On je prominentní gynekolog, ona majitelka a šéfkuchařka vyhlášené italské restaurace. Jejich manželství však nelze pokládat za ideální. Může za to předmanželská smlouva, drsnější než pravidla amerického fotbalu: ten z manželů, který podá návrh na rozvod, přijde o veškerý majetek, který tak automaticky připadne tomu druhému. Jsou Vánoce a Trevor s Ninou pořádají svůj tradiční večírek. Jedinými pozvanými hosty jsou poněkud výstřední manželé Imelda a Artur. Na první pohled by se mohlo zdát, že půjde o dost nudnou párty, jenže to by ona předmanželská smlouva nesměla obsahovat maličký dodatek: ten z manželů, který prokáže tomu druhému nevěru, může požádat o rozvod a získá všechen majetek. Vánoční večírek se tak promění v rozvodové bitevní pole.

Představení trvá 100 minut, je bez přestávky a začíná v 19.30. Organizátorem divadelního abonmá v Třeboni je Odbor kultury a cestovního ruchu Města Třeboně.

www.itrebon.cz/kdyzsezhasne

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Když se zhasne - DVP, id: 11878 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 5.09.2018
Autor: Marie Košinová