Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Kinematograf 100 v Třeboni

Ve čtvrtek 27. června 2019 bude v Třeboni na Masarykově náměstí od 21.30 hodin odvysílán film, který si vy vyberete! Jedná se o akci s názvem:

Kinematograf 100 v Třeboni

 

Poslední velká TOUR již legendární filmové maringotky Pavla Čadíka se symbolicky rozloučí s historicky nejvýznamnějším obdobím filmové distribuce na klasických 35mm filmových pásech.

V současné době se tato promítací technika prakticky již neobjevuje, dokonce i tradiční populární venkovní projekce probíhají z digitálních filmových nosičů. 

Tour tak chce symbolicky vzdát hold všem RYTÍŘŮM FILMOVÉHO PÁSU - promítačům, kinařům, organizátorům festivalů, zakladatelům filmových klubů, tvůrcům a především nostalgicky vzpomínajícím divákům na magické a nezapomenutelné projekce z klasického 35mm filmu, které jsou pochopitelně promítané na nejlepších promítacích přístrojích světa od české firmy MEOPTA. Tyto promítačky byly nejenom ve všech českých stálých kinech, ale také v maringotkách bratří Čadíků, které pak nabízely projekce pod širým nebem na náměstích mnoha měst, městeček i vesnic.

Nostalgii a magii těchto venkovních projekcí na unikátních 35mm filmových pásech chceme připomenout symbolicky poslední “opravdovou” filmovou projekcí (THE LAST PICTURE SHOW) a pomocí filmové maringotky LADY, tatrovky TRAMP a legendárních přístrojů značky MEOPTA.

Každá projekce v každém místě bude originální a připomene i slavné filmové osobnosti, které budou mít v roce 2019 svá výročí a navíc jsou spjaty s místem konání.

KONKRÉTNÍ FILM VYBEREME POMOCÍ HLASOVÁNÍ NA  FB STRÁNCE OKOLO TŘEBONĚ :-) SLEDUJTE ZDE!

Vstup na promítání je zdarma.


Tato akce probíhá v rámci festivalu Okolo Třeboně 2019, na který jste srdečně zváni !

 

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Kinematograf 100 v Třeboni, id: 12214 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 18.03.2019
Autor: Marie Košinová