Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Koncert amerického pěveckého sboru

Pozvánka v úterý 9. dubna 2019 do Třeboně na koncert pěveckého sboru:

Sherwood High School Chamber Singers

Sherwood High School Chamber Singers je americký středoškolský sbor, který pochází z města Olney jen 30 minut jízdy vzdáleného od Washingtonu. Za hranice USA nevyráží poprvé. Do Třeboně přiveze různorodý repertoár – evropské renesanční madrigaly, americké spirituály, tradiční hudbu ze světa i současné skladby a capella.

K pozvánce:

  • Divadlo J. K. Tyla
  • od 19.30 hodin
  • vstupné 80 Kč, 50 Kč studenti, senioři a ZTP/P  

The Sherwood High School Chamber Choir je středoškolský komorní sbor z Olney v Marylandu vzdálený jen 30 minut jízdy od Washingtonu. Na mezinárodní turné vyráží tradičně, v posledních dvou letech například navštívil několik míst v Kanadě a Itálii.

Repertoár sboru je velice rozmanitý, obsahuje například evropské renesanční madrigaly, americké spirituály, tradiční hudbu kultur různých koutů světa nebo také současné skladby a capella. Když členové sboru zrovna nezpívají, připravují se na své univerzitní studium v různorodých oborech - od medicíny, inženýrství, enviromentální vědu až po vrcholový sport. Většina studentů se zároveň věnuje tanci, zpěvu nebo hře ve školní kapele, která má víe než padesátiletou historii.

Ředitel a dirigent sboru Mike Maddox vede hudební výchovu ve státních školách v Marylandu od roku 2009. Svůj bakalářský i magisterský titul v oblasti hudebního vzdělávání získal na University of Maryland, kde intenzivně studoval zpěv se známým bass-barytonistou François Loup. Během studií zpíval s univerzitním komorním sborem. Navzdory radosti, které mu profesionální zpívání a občasné hry na kytaru a bicí přinášely, učení studentů na Sherwood High School shledává Maddox nejvíce naplňující. Vede nejen dva sbory, ale také učí hru na kytaru a hudební teorii na universitě. Je také hlavou projektu Rock ‘n’ Roll Revival Show, která každoročně zaplňuje hlediště s tisícovkou diváků v rámci šesti jarních koncertů.  V představení vystupuje okolo 300 studentů.

Pro více informací prosím navštivte www.SherwoodMusic.info

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Koncert amerického pěveckého sboru , id: 12235 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 2.04.2019
Autor: Marie Košinová