Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Kraslicovník pestrý

O velikonocích 2019 opět v Třeboni "vykvete" kraslicovník. Na jeho výzdobě se můžete podílet i Vy!

Třeboňský Kraslicovník pestrý

Při letošních velikonočních dnech opět rozkvete uprostřed třeboňského Masarykova náměstí jedinečný strom. V biosférické rezervaci UNESCO je to zcela neznámý endemický druh, který nese název kraslicovník pestrý.

Neznáte ho? Nevadí, ale když v sobotu 20. dubna dorazíte na akci Květinová Třeboň, tak ho můžete nejen poznat, ale i ozdobit.

Jak? Buď si už z domova přinesete vaše vyfouklá a nabarvená vajíčka nebo zajdete k Domu Štěpánka Netolického, kde najdete tvůrčí dílnu. My vám nabídneme barvičky a vyfouklé skořápky, které nám připravily paní kuchařky z jídelny Základní školy Na Sadech. Dál už to bude jen na vás.

V plné kráse bude možné kraslicovník obdivovat až do velikonočního pondělí.  


K výzdobě zve pořadatel - město Třeboň:

Poprvé se kraslicovník objevil na Masarykově náměstí v roce 2012. Tehdy ho jako první přišli vlastnoručně vyrobenými kraslicemi ozdobit šikovní kluci a holčičky z Mateřské školy Sluníčko.

Tak se letos nenechte zahanbit. Pečte velikonoční beránky, vyfukujte a malujte vajíčka a přijďte ke kašně do míst, kde v prosinci stává vánoční strom. I vaše dílka mohou zkrášlit třeboňský kraslicovník pestrý.

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Kraslicovník pestrý , id: 12236 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 2.04.2019
Autor: Marie Košinová