Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Křest knihy M. Hule: Povídky o rybách a lidech

Pozvánka do Třeboně na slavnostní křest knihy o rybách, který proběhne před knihkupectvím KODEX na Masarykově náměstí v sobotu 13. července 2013 od 11:00 hodin.

Miroslav Hule: Povídky o rybách a lidech

Kniha básníka a spisovatele, jehož pomyslnými sudičkami byli Jan skácel a Jaromír Tomeček. Ten označil autora za svého pokračovatele s tím, že Hule má skácelovskou poetiku a navíc je důvěrným znalcem přírody.

Není náhodou, že i tento soubor povídek vychází jako jeho předchozí knihy, s ilustračním doprovodem Mirka Hanáka, jehož poetické akvarely doprovázely i Tomečkovy prózy.

Huleho příběhy jsou o rybách jen zdánlivě. Děje kolem rybaření i velkých lovů jsou především o lidech, o rybářích na malých i velkých vodách – od vesnických pobertů, až po rybáře na Dunaji či na jezerech Pobaltí. Nicméně to nejzanícenější psaní patří rybářům Třeboňska, kde autor žije a pracuje.

Hule na okraj svého „psaní o rybách“ říká: „Ryby jsou jen záminkou, abychom více poznali sebe i přírodu. Málokteré prostředí a povolání je tak autentické jako rybařina.“

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Křest knihy M. Hule: Povídky o rybách a lidech, id: 8779 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 11.07.2013