Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Labutí jezero - přímý přenos

Pozvánka pro příznivce baletu do Třeboně ve čtvrtek 6. června 2013. Kino Světozor zde bude od 19:15 hod. přenášet přímý přenos baletu „Labutí jezero“ ve 2D z Mariinského divadla v Petrohradě.

Labutí jezero v 2D

  • Hudba: P. I. Čajkovskij
  • Režisér: Yuri Fateev
  • Producent: Glass Slipper
  • Producent 3D technologie: Cameron Pace

Dne 6. 6. 2013, měsíc po otevření nového operního divadla (Mariinského divadla 2) v Sankt Petěrburgu, dojde k mimořádné události. Soubor, z nějž pochází řada světoznámých umělců a význačných hvězd baletu, uvede u příležitosti 275. výročí založení carského ruského baletu, který působil v Zimním paláci, mimořádné představení Labutího jezera. Představení bude přenášeno živě ve formátu 2D – do více než 50 zemí celého světa. Společnost Jamese Camerona a Vince Paceho „Cameron Pace Group“ využije tutéž technologii, která byla použita při výrobě oscarových filmů Avatar a Life of Pi (Pi a jeho život).

Světová premiéra Labutího jezera se sice uskutečnila 20. února 1877 ve Velkém divadle v Moskvě v choreografii baletního mistra českého původu Václava Reisingera, Čajkovského geniální hudba však získala proslulost až ve spojení s choreografií, jejímiž autory byli Lev Ivanov a Marius Petipa a která byla poprvé uvedena 15. ledna 1895 v Sankt Petěrburgu. Nejoblíbenější klasický balet Labutí jezero tak bude poprvé prezentován v kinech z města, v němž vznikla jeho proslulá podoba.

Labutí jezero je tajuplným a dramatickým příběhem prince Siegfrieda a labutí princezny Odetty, příběhem jejich lásky a souboje se zlem. V dvojroli Odetty a Odilie vystoupí Jekatěrina Kondaurova.

Další infa:

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Labutí jezero - přímý přenos, id: 8693 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 20.05.2013