Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Laco Deczi v Třeboni

Ve středu 26. června 2019 přijede do Třeboně na festival Okolo Třeboně 2019 muzikant

Laco Deczi

Vystoupí od 20 hodin v Divadle J. K. Tyla.

Jste zváni i vy!

Vstupenky na koncert (od 250 Kč) si můžete zakoupit v Eshopu pořadatele www.okolotrebone.cz.

TIP:


Trumpetista, skladatel, kapelník a amatérský malíř Laco Deczi projevil svůj zájem o hraní na trumpetu už na základní škole po vzoru svého strýce – muzikanta. Na střední škole prošel několika hudebními soubory a v době základní vojenské služby vystupoval v Praze jako host Studia 5 a později i jako host Jazzového studia. Po vojně v roce 1962 se rozhodl v Praze zůstat a začal působit v Sextetu divadla Rokoko a následně v souboru Jazz Outsiders. Následuje angažmá v souboru S+HQ Karla Velebného a Reduta kvartet, kde se stal frontmanem.

V roce 1967 založil formaci Jazz Celulla, kde postupně hrál s muzikanty Laco Troppem, Svatoplukem Košvanecem, Josefem Vejvodou, Karlem Růžičkou nebo Petrem Králem. V tomto období byl vybrán do tehdejšího reprezentativního Czechoslovak All Star Band.

Vsedmdesátých letech se stal členem Jazzového orchestru Československého rozhlasu (JOCR) a Tanečního orchestru Československého rozhlasu (TOCR). Nahrál několik sólových alb, mezi nejznámější patří "Sentimental Trumpet" v doprovodu smyčcového orchestru. Jako sólista byl členem orchestru při nahráváni desky "Jazz Goes To Beat" Václava Zahradníka, nebo Jazz ze studia A. V této době se naplno také věnoval skládání celé řady orchestrálních skladeb. V dobách ještě před emigrací nahrál duety s kytaristou Zdeňkem Šárkou Dvořákem a složil velké množství muziky k filmům, mezi nejznámější patří Kalamaita režisérky Věry Chytilové z roku 1981.

Od roku 1986 žije ve Spojených státech amerických, kde je frontmanem kapely Celula New York.

Ve Státech vystupoval s velkou řadou skvělých jazzových muzikantů, jako jsou Elvin Jones, Bill Watrous, Junior Cook, Dave Weckl a Sonny Costanzo. Pravidelně koncertuje se svojí kapelou Celula New York v oblasti států New York a Connecticut.

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Laco Deczi v Třeboni, id: 12105 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 8.01.2019
Autor: Marie Košinová