Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Lucie Lexová, Ve čtvrtek v pět - Třeboňský rynek

Pozvánka do Třeboně na řadu koncertů, které budou na náměstí ve dnech od 1 do 19. srpna vždy v podvečer v rámci akce Třeboňský rynek 2016. Zvláště zveme na koncert ve čtvrtek 4. srpna 2016, kdy v Třeboni vystoupí hned dvě zajímavá seskupení. 

Třeboňský rynek - Lucie Lexová, Ve čtvrtek v pět

Program:

  • od 18.00 hodin vystoupí třináctiletá zpěvačka Lucka Lexová z Českých Budějovic, které se zpěvem chvílemi pomůže i tatínek.
  • v 19.30 příjde na podium pražská folková kapela Ve čtvrtek v pět

Lucie Lexová se narodila v roce 2003 v Českých Budějovicích a zpívat začala v 6ti letech. Již v roce 2013 v soutěži Česko zpívá jako devítiletá obdržela v rámci rozhlasové soutěže od Českého rozhlasu za  píseň Spáso duše mé (Johanka z Arku)  Divokou kartu. V tomto roce se také s rodinou zúčastnila televizní pěvecké soutěže Zpívá celá rodina, se kterou získala první místo a cenou se tak stala dovolená snů. Zpěv ji učí její otec Martin Lexa, absolvent vojenské konzervatoře, vítěz Zpívá celá rodina 2013 a Česko zpívá 2014.

Kapela s názvem  VE ČTVRTEK V PĚT  vznikla roku 2015; protože všechny ostatní dobré názvy prý už byly použity a protože se pětičlenná kapela schází na zkoušky ve čtvrtek v pět, měla v názvu tělesa jasno.

Vstup volný. 

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Lucie Lexová, Ve čtvrtek v pět - Třeboňský rynek, id: 10729 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 27.07.2016
Autor: Marie Košinová