Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Metallica v kinech - pozvánka na koncert

Ve čtvrtek 7. února  2019 jste zváni do třeboňského kina na promítání koncertu kapely Metallica ve starořímském amfiteátru v Nimes. Promítání je celorepublikové a jmenuje příznačně JEDEN VEČER STO KIN V ČR

Metallica - Francie na jednu noc

Pozvánka:

  • Třeboňské kino Světozor
  • od 20.00 hodin
  • vstupenky (180 Kč) v internetovém obchodě

V mystickém prostředí starořímské arény duní prověřené metalové skladby.

Legendární Metallica by koncertovala kdekoliv. Stačí dostatečně prostorný plac, kde mohou postrčit vlak své těžkotonážní hudby a kde si „to" mohou se svými fanoušky rozdat. Mimochodem bývá nezapomenutelným zážitkem, když frontman James Hetfield hrne energii do diváků, kteří stojí ani ne metr od něho. Přesto, koncertní kulisa, kterou Metallica zvolila jednoho červencového večera roku 2009, dodala vystoupení magickou atmosféru.

Starořímský amfiteátr v Nimes je jedním z nejzachovalejších kolbišť gladiátorů. I za bílého dne a bez lidí sálá z tohoto architektonického monumentu genius loci. Což teprve večer, kdy tmu prořezává palba světel a ohňů, kdy řvoucí dav chlapů a holek vyvolává jména „gladiátorů novodobých". Hetfield, Hammett, Trujillo a Ulrich vstupují do arény za tónů filmové hudby Ennia Morriconeho. Že z tak výjimečného prostředí pořídí Metallica záznam je logický počin.

I z výběru odehraných písní lze soudit, že stavějí koncertní milník. Tehdejší aktuální albovou novinku Death Magnetic (2008) zastupují jen čtyři skladby. Dál už hrají samé prověřené písně. Turisté, kteří do nimské Arény přicházejí, vnímají architekturu a historii starou dva tisíce let. Vstoupí-li sem fanoušek heavy metalu napadne ho: „Škoda, že jsem tady nemohl prožít koncert Metallicy." Dopřejte si alespoň záznam.

Opravdu stojí za zhlédnutí!


Tip Třeboňska.cz: kompletní únorový program kina v Třeboni

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Metallica v kinech - pozvánka na koncert, id: 12124 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 21.01.2019
Autor: Marie Košinová