Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Michal Pavlíček v Třeboni

V pátek 13. září 2019 přijede do Třeboně skvělý muzikant!

Michal Pavlíček a Monika Načeva akusticky

Místo a čas koncertu:

  • Schwarzenberská hrobka
  • začátek v 19 hodin

Vstupenky:

 

Michal Pavlíček

Hudební skladatel, kytarista, zpěvák, producent a textař. Vystudoval Filmovou fakultu AMU v Praze.

Je výraznou osobností a spolutvůrcem rockového Pražského Výběru. Je zakladatelem a autorem hudby skupiny Stromboli. Působí též ve formacích BSP, Trio a Supergroup.

Jeho píseň Země vzdálená s textem Ivana Hlase se stala jedním z hitů devadesátých let. Jako autor a interpret se podílel na CD Zuzany Michnové, Moniky Načevy, Báry Basikové, Kamila Střihavky, Richarda Müllera a dalších.

Je autorem hudby k mnoha divadelním představením, např. Akvabely, Velice modrý pták, Višňový sad. Napsal také hudbu k řadě televizních inscenací a seriálů, např. Konec velkých prázdnin, Oběti, Dobrá čtvrť, Místo v životě, Život je ples, Cesty domů, k celovečerním filmům např. Proč, Stínu neutečeš, Na půdě, Odcházení, Přijde letos ježíšek, Agáva. Je autorem hudby k baletům např. Zvláštní radost žít, Kráska a zvíře nebo Malý princ/Slovenské národní divadlo/. Jako skladatel se prosadil i na zahraniční scéně. Napsal symfonickou hudbu k pěti dílům historického seriálu BBC Červený Bedrník, k dětskému seriálům Outlaw a je jedním z autorů hudby k britskému fantasy seriálu Merlin IV. Zkomponoval hudbu k představení pro Laternu magiku Minotaurus a Hádanky, k muzikalům Klaun, Excalibur, Obraz Doriana Graye, Dáma s kaméliemi.

Byl spoluauorem a hlavním protagonistou hudebních pořadů České televize Na Kloboučku.

Vydal přes 70 nosičů CD a DVD.

Získal mnoho ocenění i několik zlatých desek. Jeho DVD Beatová síň slávy se stalo double-platinové a získalo hudební cenu Anděla.V roce 2016 vstoupil do Síně slávy a získal cenu Anděla za celoživotní tvorbu.

 

Tento koncert zahájí třeboňské víkendové Zavírání plavecké sezóny 2019


Další tipy Třeboňska.cz:

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Michal Pavlíček v Třeboni, id: 12063 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 7.12.2018
Autor: Marie Košinová