Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Michal Prokop a Framus Five na Kamínku

Michal Prokop, vynikající zpěvák, který svou hudební kariéru spojil s kapelou Framus Five a hudebními žánry blues, rock a soul, vystoupí na venkovní scéně Penzionu Kamínek.  Na afterparty zahraje kapela Jiří Schelinger Memory band.

Michal Prokop a Framus Five

Koncert se koná v pátek 2. srpna 2019 na venkovní scéně Penzionu Kamínek - viz info a mapa.

Začátek akce je cca 20:00 a konec cca 24:00.

Lístky jsou v prodeji na místě v den koncertu nebo předem po dohodě na recepci penzionu.


Michal Prokop a Framus Five

Michal Prokop zahájil svou kariéru už v době vysokoškolských studií v 60. letech. Jeho hudební osobnost má široký záběr činností – je skladatel, kytarista, moderátor, bývalý politik, dále je nositelem významných ocenění jako jsou Řád umění a literatury Francouzské republiky, titul nejlepší zpěvák 1. československého Beatového festivalu v Praze nebo zpěvák roku časopisu Melodie a držitel několika zlatých a platinových desek.

Framus Five se řadí mezi jednu z nejvýznamnějších skupin české rockové historie. S nástupem normalizace v roce 1971 byla skupina rozpuštěna a v roce 1978 byla opět obnovena pod názvem Framus 5. Složení se často měnilo, lidé přicházeli a odcházeli, výchozí obsazení bylo následující: Michal Prokop, Ivan Trnka, Miki Bláha, Milan Vitoch, Rudolf Chundela.

V roce 1984 se osudově potkali s básníkem Pavlem Šrutem a skladatelem Petrem Skoumalem, z této spolupráce vzniklo jedno z nejlepších českých alb 80. let Kolej Yesterday. Framus 5 se stal jednou z nejakceptovanějších skupin 80. let a výrazně ovlivnil minimálně dvě generace rockového publika.

Svou činnost skupina přechodně ukončila v roce 1990. V roce 2000 Framus 5 naplno obnovil svou koncertní činnost v této sestavě: Michal Prokop, Luboš Andršt, Jan Hrubý, Jan Kolář, Zdeněk Tichota, Pavel Razím, Jiří Šíma, Roman Kubát.

Jiří Schelinger Memory Band

Projekt JSMB vznikl nejenom jako pocta jednomu z největších hlasů české poprockové historie, ale i jeho slavným kolegům muzikantům napříč nástrojovým obsazením. Jedná se o připomenutí jejich skvělých skladeb, ať už rockových, myšlených vážně, nebo těch veselých ...

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Michal Prokop a Framus Five na Kamínku , id: 12113 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 16.01.2019
Autor: Marie Košinová