Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Na festivalu Okolo Třeboně vystoupí Jiří Suchý - TZ

Okolo TřeboněAgentura Bárny vydala 19. 6. aktuální tiskovou zprávu k festivalu Okolo Třeboně 2015. Jako mediální partneři akce ji nabízíme v plném znění.

Na festivalu Okolo Třeboně vystoupí Jiří Suchý

Třeboň, (Japonsko) 19. června 2015

Multižánrový festival Okolo Třeboně, který se odehraje od 26. do 28. června, bude tentokrát setkáním legend s mladými muzikanty. Nejvzácnějším hostem bude Jiří Suchý, pro jehož vystoupení vznikne kapela složená z jihočeských muzikantů. Na zámeckém nádvoří se vystřídají také například Ivan Hlas, Wabi Daněk, Samson, Žalman, Jan Nedvěd či skupiny Marien a Nezmaři. Navíc tam každý z písničkářů přivede svůj „objev“ – novou či méně známou tvář hudební scény, která ho zaujala natolik, že ji publiku rád představí.

Velmi silnou energii vnesla do letošního ročníku pozměněná soutěž mladých kapel a písničkářů Houpací kůň, z níž v minulosti vzešel například Tomáš Klus. Ředitel festivalu Pavel Barnáš na jaře oslovil padesát hudebních profesionálů, aby z přihlášených muzikantů vybrali své tipy. O šesti finalistech už rozhodli, sedmého vybere publikum – fanoušci už svým favoritům poslali přes tři tisíce hlasů. „Soutěž vyvolala obrovský zájem, internetové hlasování oslovilo hlavně mladé lidi, což má pro budoucnost festivalu zásadní význam,“ říká Barnáš. Finále Houpacího koně se odehraje v zámeckém parku, vstup je zdarma.

Také příznivce tradičnějších způsobů komunikace, než je internet a facebook, čeká novinka. Místo běžného tištěného programu vznikne zpěvník, aby si diváci mohli s účinkujícími zazpívat. Navíc se v této brožuře muzikanti zamýšlejí nad písňovou formou a prozrazují něco o tom, jak tvoří. „Písnička vypadá kolikrát velmi lehce, ale napsat ji je někdy problém. Někdy ji napíšu za hodinu za dvě, někdy za den, někdy za tři. Na jedné písni jsem pracoval, samozřejmě ne soustavně, celý rok, než vznikla. Ale vždycky to pro mě bylo dobrodružství,“ svěřil se například Jiří Suchý. Na pódiu ho v sobotu večer doprovodí jeho pianista a také speciální kapela, kterou vytvoří muzikanti z jižních Čech. „O sbory jsem požádal členy kapel Nezmaři a Spirituál kvintet,“ naznačil Pavel Barnáš, který bude festival řídit z Japonska, kam nedávno odjel se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu. Plánuje, že odtud pozdraví třeboňské diváky živě formou telemostu.

Festival začne v pátek představením Divadla Járy Cimrmana Vražda v salonním kupé. Na zámeckém nádvoří se rozběhne dvoudenní hudební maraton, další scéna bude v přilehlém parku. Aby nebylo hvězd v Třeboni málo, Dušan Vančura vystoupí nejen se svou domovskou kapelou Spirituál kvintet, ale bude také moderovat sobotní večer, přivede dětský sbor Sejkorky z Chlumu u Třeboně – a ještě se rozhodl po 50 letech obnovit svoji původní kapelu Antikvartet, kterou proslavil například hit Batalion. Diváci ho uslyší v neděli ve Schwarzenberské hrobce, hostem koncertu bude herec Stanislav Zindulka.

Společné zpívání, které bude letos hlavním tématem festivalu, znamená návrat ke kořenům. Každý podle svých schopností a chuti – to je totiž ten největší relax. Chvíle, kdy se publikum k muzikantům připojí a vznikne společný sbor, bývají vždy působivým a nezapomenutelným zdrojem energie pro všechny zúčastněné. Navíc se všichni muzikanti, kteří letos v Třeboni vystoupí, shodli v názoru, že zpívání je velmi zdravé.

Celý program je na www.okolotrebone.cz, kde jsou i informace o zvýhodněných vstupenkách. Např. vozíčkáři a lidé měřící nad 200 centimetrů mají vstup zdarma.

Podrobnější informace: info(zavináč)o­kolotrebone.cz

Připravujeme

Léto v Třeboni, Klasika na jihu, Zpátky do Třeboně aj.

 • Pondělí 20. 7. 2015, VÁCLAV HUDEČEK- komorní orchestr Musica Lucius Praga
 • Pátek 31. 7. 2015: SUPERGROUP, Pavlíček – Střihavka – Dragoun – Hrubý – Kulhánek – Mainer
 • Sobota 1. 8. 2015, BRATŘI EBENOVÉ  – Čas holin
 • Pátek 7. 8. 2015: LENKA FILIPOVÁ – Best of + Leny+ hosté
 • Pátek 28. 8. 2015: Nezmaři , Třeboňští Pištci a symfonický orchestr
 • Sobota 29. 8. 2015 : TOMÁŠ KLUS
 • víkend 4–6.9.2015: Zavírání plavecké sezóny
 • Pátek 11. 9. 2015, Divadlo J. K. Tyla: RADŮZA
 • Středa 21.10.2015, Divadlo J. K. Tyla: COP

Připravujeme na rok 2016:

 • únor 2016 – Katapult
 • Okolo Třeboně 2016 oslava 25. narozenin se chystá již nyní od 30. 6 minimálně do 2.7.2016 :-)

„Prázdniny začínají v Třeboni“

Chceš vědět více? Jdi na Program 2015

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Na festivalu Okolo Třeboně vystoupí Jiří Suchý - TZ, id: 9997 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 19.06.2015
Autor: Marie Košinová